UWAGA!

Mandaty za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii

 Elbląg, Mandaty za lekceważenie ograniczeń w czasie epidemii
(fot. KMP Elbląg)

Stróże prawa nie będą pobłażliwi wobec osób, które nie stosują się do ograniczeń w czasie epidemii. Prosimy mieszkańców o podporządkowanie się przepisom. Ich lekceważenie, a co za tym idzie stwarzanie zagrożenia będzie karane. Wczoraj posypały się mandaty i wnioski do sądu - informuje elbląska policja.

Kontrole na elbląskich ulicach prowadzi policji, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska i inne służb. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przed godziną 22 zatrzymywał samochody przy ulicy Robotniczej w Elblągu. Na miejsce przyjechał patrol. 48-latek był pijany. Powiedział, że był u znajomych i nie ma zamiaru podporządkować się do żadnych ograniczeń. Trafił do policyjnej celi. W jego przypadku będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Kolejna sytuacja miała miejsce przy al. Jana Pawła II. Wobec dwóch mężczyzn, spacerujących bez celu, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące gromadzenia się w stanie epidemii, policjanci skierowali wnioski do sądu o ukaranie. Obydwaj odmówili przyjęcia mandatów.

Również na terenie Modrzewiny, a dokładnie na ulicy Kwiatkowskiego, na parkingu gromadzili się miłośnicy nocnego jeżdżenia po Elblągu. Nieformalny zlot zakończył się pouczeniami i mandatami z art. 54 kodeksu wykroczeń. Policjanci nałożyli 5 mandatów po 500 zł. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Warszawskiej, tam funkcjonariusze nałożyli 2 takie mandaty.

Z kolei na ulicy Lotniczej ukarana została matka 15-letniego chłopca, który sam jeździł rowerem wokół placu zabaw. Dziecko zostało przekazane matce, a ona otrzymała mandat w wysokości 100 zł.

Wszystko teraz zależy od nas i od naszego zachowania – to reguła powtarzana często w mediach. Policja oraz inne służby stoją na straży przestrzegania prawa oraz wprowadzonych zakazów. Nasze życie, nasze otoczenie bardzo się zmieniło przez ostatnie dni. Musimy się przystosować do nowej rzeczywistości, na tak długo jak to będzie potrzebne, po to, by ochronić siebie, naszych bliskich, ale i tych których nie znamy.
        

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama