UWAGA!

Miał być sprzęt za milion, zamiast tego są zarzuty. Dyrekcja dziękuje policjantom

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. pixabay)

Elbląscy policjanci zakończyli czynności w sprawie dokumentacji przetargowej na niebagatelną sumę prawie miliona złotych. Przetarg dotyczył wyposażenia pracowni w jednej z elbląskich placówek oświatowych. W trakcie jego realizacji zamówiono sprzęt za blisko milion złotych, a dostarczony został podobny, z przerobionymi danymi, warty jedną trzecią tej kwoty. Gdy o sprawie dowiedzieli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy, transakcja nie doszła do skutku, a trzy osoby usłyszały zarzuty oszustwa. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Trzy osoby usłyszały zarzuty z art. 286 oraz 297 Kodeksu Karnego. Mowa tutaj o oszustwie, czyli doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem oraz przedkładaniu nierzetelnych dokumentów. Te ostatnie miały dotyczyć procedury przetargowej na zakup sprzętu do pracowni technicznej. Na nim mieliby się kształcić uczniowie. Sprzęt trafił do placówki, jednak nie były to urządzenia określone w procedurze przetargowej. Oferent miał zmienić m.in. tabliczki znamionowe w urządzeniach, „dostosowując” ich dane do wymagań w rozpisanym przetargu.

Elbląscy policjanci ustalili że wspomniana firma mogła również oferować sprzęt do innych placówek na terenie kraju. W elbląskim przypadku kwota przetargu to ponad 900 tysięcy złotych, zaś wartość dostarczonego przez firmę sprzętu, który „udawał” ten właściwy to nieco około 300 tysięcy złotych. Placówka oświatowa nie zapłaciła za wspomniany sprzęt, a skontaktowała się z policją.

Podjęte działania i praca funkcjonariuszy doprowadziły do przedstawienia zarzutów oraz skierowania sprawy do sądu. Dyrekcja placówki skierowała podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie dla elbląskich policjantów pracujących nad tą sprawą.
      
        

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama