UWAGA!

Nie korzystaj z dzikich kąpielisk

 Elbląg, Nie korzystaj z dzikich kąpielisk

Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi sezon na dzikie kąpieliska. W Elblągu jest ich kilka, a każde z nich jest niebezpieczne.  Straż Miejska niemal codziennie otrzymuje zgłoszenia dotyczące kąpieli w miejscach niedozwolonych. Stara się jak najczęściej patrolować miejsca nad wodą. 

Park Dolinka, wodospad to bardzo niebezpieczne miejsce do schłodzenia się. Jest tam ślisko, poza tym nurt wody spadającej z wodospadu jest dość silny. Dzikie kąpielisko przy ul. Mazurskiej , tzw. "Ciepła Woda" to kolejne miejsce niebezpieczne, gdzie wydarzyło się już wiele wypadków. Podobnie jest przy ul. Junaków, gdzie pomimo zakazu mieszkańcy Elbląga szukają trochę ochłody. 

Bądźmy odpowiedzialni. Sprawdzajmy, gdzie nasze dzieci spędzają czas wolny, sami też nie próbujmy ich tam zabierać. W takich miejscach o tragedię nie trudno, co pokazują nam liczne sytuacje z lat poprzednich.

Straż Miejska przypomina, że kąpiel w miejscu zabronionym może być ukarana mandatem w wysokości do 500 złotych i jest to najmniejszy wymiar kary, w porównaniu do tego jakie zagrożenie dla życia i zdrowia "oferują" takie miejsca.

mł. str. Karol Hoffman, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A może tak część tych kąpielisk zalegalizujcie.
 • @Ptyś - Ptysiu nie da rady po rzece plywaja motorowki, jak cie wkreci to co? Winne temu wsxystkiemu jest um z prezydentem na czele, ktire nie ma pomyslu na kapielisko, z reszta na nic pomysku nie ma.
 • Dobrze kochana władzo A może zamiast robienia cyrku z dolinki wydać te pieniądze na wybetonowanie basenu na dolince i na puścić do niego wody i problem zniknie Ale widac że to takie źródło utrzymania straży miejskiej, takiego ormo dzisiejszych czasów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  Zielarski(2020-06-25)
 • to się najwyżej utopię jarek żoliborz
 • naprawdę?
 • Na tą, ,ciepłą"dać ratowników i odmulić? A może na dolince wyremontować w końcu basen?Może na jelenią doline zrobić darmowe przejazdy autobusem dla Elblążan?Po co? lepiej zakazywać i samemu jeździć do trójmiasta nad morze; )
 • No tak zamiast dać na remont lepiej utrzymywać darmozjadów tzw. straż miejską :)
 • A może by tak zapytać panią p. .. oseł Kluge i ex pełowca samorządowca nowaczyka wraz z ich ekipą co z odkrytym basenem. To za ich rządów w mieście zamknięto basen. O ZIELONEJ SZKOLE w Piaskach nie wspomnę.
 • To z czego korzystać gdzie się ochłodzić. Może by tak zapytać Elbląskich posłów senatorów samorządowców i wreszcie obecnego i byłych prezydentów tak się pchają do koryta. Zawsze mają tyle do powiedzenia są najmądrzejsi. Co więcej biorą za to wcale nie małe pieniądze. Panowie i panie reporterzy.
 • Elbląg, miasto powyżej 120 000 mieszkańców jest największą wiochą i wstydem totalnym Polski bez otwartego kąpieliska a zrujnowanie basenu miejskiego przy Spacerowej jest hańbą dla radnych od momentu kiedy został zamknięty do dzisiaj a winnych i kar więzienia- brak.
 • komunikat powinien brzmieć "A duście się w swoich chałupach powyżej 30 stopni i zdychajcie w upale a za wejście do wody będzie gruby mandat"z dopiskiem "Nie ma gdzie się kąpać w otwartym basenie w Elblągu i gó. .o nas to obchodzi. .Mandaty ponad wszystko"
 • Za Wikipedią : "Basen miejski w Elblągu (odkryty) Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania Wejście na basen Stan obiektu w roku 2020 Stan obiektu w roku 2020 Stan obiektu w roku 2020 Basen miejski w Elblągu – znajdujący się w stanie ruiny basen pływacki w Elblągu. W chwili jego otwarcia, w 1934 roku, był największym odkrytym basenem w Europie[1]. Historia obiektu Basen zasilany był wodami przepływającej w pobliżu rzeczki Kumieli. Otwarty został z wielką pompą 1934 roku. Miał niespotykane, jak na standardy basenów miejskich, wymiary: szerokość 100 m, długość 230 m, głębokość do 3 m, lustro wody powierzchnię 3,4 ha. Podzielony był na dwie części: jedna przeznaczona dla kąpiących się, druga do korzystania ze sprzętu pływającego[2]. Nowoczesny, potężny basen od razu stał się jedną z najważniejszych atrakcji rekreacyjno-sportowych Prus Wschodnich. Rozgrywano na nim wiele prestiżowych zawodów. Wykorzystywany był także zimą. Na zamarzniętej tafli tworzono tor lodowy dla panczenistów. Trenowały tu łyżwiarstwo szybkie m. in. Elwira Seroczyńska i Helena Pilejczyk, medalistki olimpijskie z 1960 roku. Stan basenu przez ostatnie lata funkcjonowania wzbudzał wiele zastrzeżeń. Po raz ostatni był czynny w sezonie 2011 roku. W 2012 władze miasta postanowiły go już nie uruchamiać i zlikwidować. Odtąd systematycznie niszczeje i zarasta[3]. "
Reklama