UWAGA!

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Elblągu

 Elbląg, Sędzia  Marek Nawrocki
Sędzia Marek Nawrocki (fot. RG)

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał Marka Nawrockiego do pełnienia funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu. To jeden z najbardziej doświadczonych sędziów elbląskiej Temidy.

- Marek Nawrocki od 1999 r. był asesorem sądowym, a od 2001 r. sędzią Sądu Rejonowego w Elblągu. Od 2008 r. był delegowany do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu. W 2010 r. został powołany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Elblągu – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Funkcję prezesa SO w Elblągu objął od 20 maja.

Marek Nawrocki ma 53 lata, jest karnistą i orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Elblągu. Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowało Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy, że poprzedni prezes SO Jacek Bryl złożył 18 marca rezygnację z pełnionej funkcji, a minister sprawiedliwości ją przyjął. Do czasu nominacji dla Marka Nawrockiego sądem kierował Arkadiusz Fall, najbardziej doświadczony przewodniczący sądowych wydziałów.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama