UWAGA!

Nowy radiowóz dla elbląskiej policji

 Elbląg, Nowy radiowóz dla elbląskiej policji
(fot. Urząd Miejski w Elblągu)

Prezydent Witold Wróblewski przekazał dziś na ręce komendanta miejskiego policji kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu. Pojazd zakupiony został dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta w kwocie 50 tys. złotych.

- Co roku wspieramy działania policji. Mam nadzieję, że ten samochód będzie służył dla dobra nas wszystkich i podniesienia poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców - zaznaczył prezydent Witold Wróblewski.

Nowe auto zasili flotę radiowozów KMP w Elblągu. Samochód wyposażony jest w niezbędny policyjny sprzęt.

- Otrzymaliśmy dziś oznakowany samochód marki kia seed, który będzie wykorzystywany do służby patrolowo – interwencyjnej. Połowę środków na ten zakup otrzymaliśmy z budżetu miasta, drugą z funduszu wsparcia Komendy Głównej Policji. Bardzo dziękujemy panu prezydentowi i Radzie Miejskiej za to dofinansowanie – mówił insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu.

Dofinansowanie do zakupu samochodu to kolejne wsparcie udzielone przez władze miasta ze środków z budżetu Elbląga elbląskim policjantom. W 2020 roku między innymi przekazano także 20 tys. na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy, za 12 tys. złotych zakupiono osiem nowoczesnych alkomatów, 7,8 tys. złotych przekazano na bieżące utrzymanie komendy, a ponad 10 tys. przekazano na zakup materiałów odblaskowych w celu kształtowania prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów oraz kampanię pt. "Bezpieczny Senior",  realizowane w ramach Programu "Bezpieczny Elbląg”.

Łącznie na wsparcie policji przekazano 100 tys. zł.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama