UWAGA!

Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność

 Elbląg, Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
Fot. KMP w Elblągu

Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej malowali przed przejściami dla pieszych specyficzne piktogramy. Są to symbole przekreślonego telefonu komórkowego. Wszystko w ramach akcji związanej z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu.

Dzisiaj (18 września) przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych malowali piktogramy (przekreślony telefon komórkowy). Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).
       - To element kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. W ramach akcji przy przejściach dla pieszych pojawiły się piktogramy

  Elbląg, Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
Fot. KMP w Elblągu

apelujące o odłożenie na chwilę swojego telefonu, rozejrzenie się i sprawdzenie, czy bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy - mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podobne piktogramy pojawiły się między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Robotniczej, Pl. Słowiańskim, Mickiewicza, Bema al. Grunwaldzkiej.

- Akcja ma zwrócić uwagę na duży problem, jakim staje się zjawisko "smartfonowego zombie", co niestety może przynosić fatalne skutki. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama