UWAGA!

Oszukana metodą na „kryptowaluty”

 Elbląg, Oszukana metodą na „kryptowaluty”
Fot. arch. portEl.pl

Pewna kobieta została oszukana tzw. metodą na kryptowaluty. Zadzwonił do niej nieznany mężczyzna informując, że na koncie z kryptowalutą zostały „wypracowane” dla niej pieniądze i to w dość wysokiej kwocie. Kobieta uległa sprawcy i dalej postępowała według jego instrukcji.

Oszustwo miało swój początek w momencie gdy kobieta odebrała telefon od nieznanego mężczyzny. Ten poinformował ją o tym, że na jej koncie z kryptowalutą zostały „wypracowane” zyski w kwocie ponad 70 tysięcy złotych. Aby je otrzymać musi wpłacić równowartość tej kwoty na podane konto. Kobieta udała się więc do banku, aby… wziąć pożyczkę w zbliżonej kwocie.  Następnie przelała ją na konto bankowe podane przez mężczyznę, który zainicjował połączenie. Kobieta dopiero po czasie zrozumiała, że została oszukana. Sprawa trafiła na policję.

Przypominamy: sprawcy oszustw posługują się różnymi metodami, aby zdobyć pieniądze. Jedną z nich jest przedstawienie ofierze możliwości łatwego zysku lub zarobienia pieniędzy. Nie ulegajmy takim niepewnym okazjom.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama