UWAGA!

Piętnaście lat za zabójstwo bezdomnej

 Elbląg, Kamil D. podczas pierwszej rozprawy,
Kamil D. podczas pierwszej rozprawy, fot. Anna Dembińska

Na 15 lat więzienia Sąd Okręgowy w Elblągu skazał Kamila D., który oskarżony był o zabójstwo bezdomnej kobiety w lipcu 2020 roku.

Przypomnijmy. Kamil D. nie był wcześniej karany, ma wykształcenie gimnazjalne, pracował w kuchni jednej ze znanych elbląskich restauracji. Prokuratura oskarżyła go, że w nocy z 30 na 1 lipca 2020 roku na al. Tysiąclecia zabił bezdomną Marylę B. (czyn z art. 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego).

- Działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia zadawał ciosy po ciele i szyi, klatce piersiowej, kończynach i głowie, w wyniku czego pokrzywdzona doznała uszkodzeń ciała: twarzy, stawu barkowego, pęknięcia wątroby, złamań żeber. Przywarł do podłoża klatkę piersiową pokrzywdzonej, powodując upośledzenie wymiany powietrza, w wyniku czego pokrzywdzona zmarła śmiercią gwałtowną, nagłą, a jej bezpośrednią przyczyną było uduszenie się – mówiła prokurator podczas pierwszej rozprawy w czerwcu ub.

Mężczyźnie groziła kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- W tej sprawie zapadł wyrok skazujący na karę 15 lat pozbawienia wolności. Trwa sporządzanie jego uzasadnienia na wnioski złożone przez obrońcę oskarżonego i prokuratora - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama