UWAGA!

Podnosił psa na smyczy. Policja: to nie było znęcanie

 Elbląg, Kadr z nagrania
Kadr z nagrania

W lutym br. w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak mężczyzna podnosi psa wysoko na smyczy. Sprawa trafiła na policję i była prowadzona pod kątem znęcania się nad zwierzętami. - Została ona umorzona, powołany w sprawie biegły nie dopatrzył się znamion znęcania nad zwierzęciem - mówi nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Nagranie udostępnione zostało w mediach społecznościowych. Widać na nim mężczyznę idącego ulicą, który podnosi psa na smyczy tak wysoko, że zwierzę wisi bez opierania się łapami o chodnik. Film odbił się szerokim echem w sieci. Pojawiło się pod nim mnóstwo komentarzy. Sprawa trafiła na policję, była prowadzona jest przez elbląską policjantkę specjalizującą się w sprawach dotyczących znęcania się nad zwierzętami asp. Igę Sozoniuk.

Jak poinformował nas w poniedziałek (3 lipca) nadkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu została ona umorzona.

- Przesłuchano właścicielkę psa, jak i mężczyznę, którego widać na nagraniu wideo. W sprawie powołany został biegły. Nie dopatrzył się on znamion znęcania się nad zwierzęciem. Było to jednorazowe zachowanie, które jego zdaniem, miało na celu wymuszenie zachowania psa, a nie znęcanie – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I bardzo dobrze, jakie to znęcanie. Brawoo
 • tego biegłego to chyba z liści wygrabili !!! Hashtagi: #zenada, #znieczulica
 • Normalne zabiegi wychowawcze młodego sadysty w stosunku do psa. Brawo policja ! Więcej mandatów za przekraczanie prędkości 50 metrów od znaku D-42.Na pohybel piratom drogowym.
 • elbląska policja jest najlepsza w umarzaniu!! Co na to Iga? i nawet mandatu nie dostał?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  bystrzak(2023-07-03)
 • Chrońmy dalej bandziorów, a będzie jeszcze weselej.
 • Co za policja, porażka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  12
  Ggccccc(2023-07-03)
 • Z chęcią sam bym tego gościa i biegłego na smyczy podciągał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  15
  Ryży(2023-07-03)
 • dajcie nazwisko tego "biegłego", też mu tak zrobię, jeden raz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  12
  katon(2023-07-03)
 • Brawo! Na pohybel rozhiteryzowanym miłośnikom zlinczowania tego człowieka. Co ciekawe ci sami ludzie jakoś nie przejmują sie gdy ich pieski obsrywaja trawniki czy zakłocają sąsiadom spokój przez swoje uajdanie/wycie. A jeszcze oburzeni, gdy sie zawoła policję i gadka "pszecierz to pies, on ma szczerkać, jak wam się nie podboa to sie wyprowadźcie z dala ode mnie". Byle tylko mieć prawa, ale zero obowiązków. Typek faktycznie nie znęcal się, co nie znaczy, że dobrzez robił. Być moze poniosło go - kazdy kto ma psa wie, że czasem można stracić nerwy, gdy peis nagle się nie słucha. Potem kazdemu kto dal klapsa psu w tyłek i tak robi sie głupio, bo wie, że pies nie rozumie. Ale idiotyzmem jest nazywać to CELOWYM znęcaniem sie i robiniem z człowieka notorycznego sadysty. Założę sie, że wiele tych rozhiteryzowanych idiotek, ktore tak tutaj ubolewają nad tym psem, niejednokrotnie zrobila coś swojemu psu - od krzyknięcia poprzez walnięcie w łeb "za karę".
 • "miało na celu wymuszenie zachowania psa" aha, czyli jak się chce wymusić jakieś zachowanie to można robić co się chce w tym dusić?
 • panie biegły, jeśli nie zna się pan na swojej robocie proszę zmienić pracę. nie ma nic gorszego niż brak kompetencji !!!
 • Pewnie, że nie było znęcanie. To tylko afera chorych psiarów i psiar.
Reklama