UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend 

 Elbląg, Policjanci podsumowali weekend 
fot. KMP w Elblągu

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 148 razy. Na ulicach wylegitymowali 432 osoby. Zatrzymali 2 osoby poszukiwane. 10 elblążan zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Było 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki.

W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego odnotowali 12 zdarzeń drogowych, w tym dwa wypadki. Obydwa miały miejsce w piątek (13 maja). Pierwszy w Pasłęku przy ul. Westerplatte. Tam 31-letni kierujący fordem nie zachował ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm pieszym 14-latkom i potrącił je na przejściu. Jedna z dziewczyn z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła na obserwację do szpitala miejskiego w Elblągu. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Sprawa jest wyjaśniana przez policjantów z Pasłęka. Kolejny wypadek miał miejsce tego samego dnia w Elblągu. Przy ulicy Traugutta kierujący hulajnogą zderzył się z samochodem volkswagen i doznał zwichnięcia barku. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego odnotowali 171 przekroczeń dozwolonej prędkości i aż 7 razy 50+ w Elblągu, Gronowie Górnym, Żurawcu, Kazimierzowie i Nowym Dworze Elbląskim. W tej ostatniej miejscowości został zatrzymany niechlubny rekordzista. 71-latek jechał hondą 108 km/h, gdzie było ograniczenie do pięćdziesiątki. Ponadto policjanci przebadali na obecność alkoholu 379 kierujących. Poza rowerzystą, który był kontrolowany w Kazimierzowie (0,6 promila alk. w organizmie), mundurowi nie odnotowali nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Policjanci nałożyli 130 mandatów, skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie, a 77 kontroli zakończyło się pouczeniami.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama