UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend

 Elbląg, Policjanci podsumowali weekend
Fot. Anna Dembińska (archiwum portEl)

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Nie było wypadków drogowych. Policjanci odnotowali jedynie 18 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 137 razy. Na ulicach wylegitymowali 416 osób. 6 z nich zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożono 75 mandatów karnych, 93 razy pouczano i skierowano do sądu 10 wniosków o ukaranie.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego prowadzili weekendowe działania „Bezpieczny rowerzysta i motocyklista”. Odnotowali 18 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymano 109 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym jedno 50+). Zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli 107 mandatów, w 44 przypadkach pouczali i skierowali do sądu 9 wniosków o ukaranie.

Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 440 kierujących. Wśród nich było, aż 10 nietrzeźwych. 9 z nich to rowerzyści. Niechlubny rekordzista to kierujący volkswagenem. Został zatrzymany na ul. Płk. Dąbka. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pasłęka interweniowali 28 razy. Odnotowali 2 kolizje, nałożyli 11 mandatów karnych.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gaz do dechy, a później jak pieski potulne, ujadają "Panie władzo nie można taniej?" XDDDD jak juz zapie####asz to miej jaja i przyjmuj mandat z godnością, a nie się płaszczysz jak tania dzi##a.
 • Sp.... ruski trolu i kolaborancie. Policja jest dwuznaczna, jedni są dobrzy a drudzy wykorzystują to co im państwo dało i są bandytami. Z tym trzeba zrobić porządek.
 • Ocho, zaczęło się łatanie budżetu i robienie statystyk na rowerzystach po piwku. U naszych zachodnich sąsiadów rowerzysta może mieć do 1,6 promila (póki zachowuje się bezpiecznie), bo mądrze pomyśleli że z dwojga złego lepiej aby człowiek po 2 piwkach wracał rowerem niż samochodem. Ale u nas są mądrzejsi - przecież w Polsce rowerzysta z 0,5 promila to już skrajne niebezpieczeństwo dla otaczającego świata! Pozabija wszystkich!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Zennon.(2022-07-12)
Reklama