UWAGA!

Policjanci podsumowali weekend

 Elbląg, Policjanci podsumowali weekend
Fot. archiwum portEl

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy. Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Do wytrzeźwienia trafiło 5 mężczyzn. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Podczas minionego weekendu policjanci prewencji interweniowali 118 razy. Na ulicach wylegitymowali 307 osób. Zatrzymali 5 osób poszukiwanych i tyle samo trafiło do wytrzeźwienia na gorącym uczynku zostało zatrzymanych 2 sprawców. Nałożono 28 mandatów, 83 razy pouczano i skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 205 osób i skontrolowali 192 pojazdy. Zatrzymali 106 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Zatrzymali także 1 kierującego bez uprawnień. Wystawili 100 mandatów i zastosowali 30 pouczeń. Skierowali do sądu 12 wniosków o ukaranie. Przebadali 527 kierowców pod kątem trzeźwości. Zatrzymali 2 po alkoholu.

Niechlubny rekordzista to 50-latek, który kierował fiatem. Został zatrzymany w Pomorskiej Wsi (gm. Milejewo). Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz sądowy kierowania. Funkcjonariusze odnotowali 16 kolizji i jeden wypadek. Doszło do niego w miniony piątek przy ul. Legionów w Elblągu. 18-letni kierowca seata potrącił na przejściu dla pieszych 11-letnią dziewczynkę jadącą hulajnogą. Kierowcy zostały zatrzymane prawo jazdy. Był trzeźwy.
      

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama