UWAGA!

Pożyczył od kolegi mercedesa z podrobionym numerem VIN

 Elbląg, Pożyczył od kolegi mercedesa z podrobionym numerem VIN
(fot. Straż Graniczna)

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mercedesa z niezgodnym numerem VIN, którym chciał wyjechać z Polski obywatel Rosji.

16 lutego do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z RP stawił się 60-letni mieszkaniec Kaliningradu, kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia auta funkcjonariusze Straży Granicznej nabrali podejrzeń co do autentyczności oznaczeń identyfikacyjnych samochodu. Numer VIN został wykonany metodą odbiegającą od oryginału. Na tabliczce znamionowej widoczne były ślady uszkodzeń mechanicznych, co świadczyło o ingerencji osób trzecich. Ponadto mercedesa według dokumentów wyprodukowano w 2004 roku, natomiast podzespoły świadczą, że pojazd pochodzi z 2005 roku. Obywatel Rosji tłumaczył, że auto pożyczył od swojego kolegi z Gdańska.

Samochód o szacunkowej wartości 20 tys. zł zabezpieczono. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach.

mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy komendanta W-MOSG

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama