UWAGA!

Sąd zwalnia z aresztu zdalnie

 Elbląg, Sąd zwalnia z aresztu zdalnie
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Elblągu przeprowadził kolejnych siedem posiedzeń w pilnych sprawach penitencjarnych. Ze względu na stan epidemii odbywają się one zdalnie przy wykorzystaniu szyfrowanego połączenia internetowego.

Tym razem posiedzenia dotyczyły spraw osadzonych, przebywających w Areszcie Śledczym w Elblągu. Wnioski dotyczyły zarządzenia przerwy w karze, warunkowego przedterminowego zwolnienia i o zastosowania dozoru elektronicznego. We wszystkich sprawach zapadły postanowienia kończące postępowanie, w tym w trzech sprawach skutkujące zwolnieniem osadzonych.

Od strony praktycznej posiedzenia wyglądają w ten sposób, że w Sądzie Okręgowym w Elblągu obecni są sędzia, protokolant i prokurator, zaś w przystosowanym do przeprowadzenia wideokonferencji pomieszczeniu jednostki penitencjarnej – przedstawiciel tej jednostki i osadzony.

Kolejne tego rodzaju posiedzenia planowane są na najbliższą środę i w czwartek, 16 kwietnia. Będą one dotyczyć odpowiednio osadzonych z Zakładu Karnego w Iławie i z Aresztu Śledczego w Elblągu – Oddział Zewnętrzny w Braniewie.

Przypomnę, że obecne warunki techniczne nie dają niestety możliwości upowszechnienia zdalnego sposobu rozpoznawania spraw.

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama