UWAGA!

Sprawa beczek zakończyła się mandatem (aktualizacja)

 Elbląg, Sprawa beczek zakończyła się mandatem (aktualizacja)
Fot. red.

Jedna z naszych Czytelniczek zgłosiła nam sprawę beczek z nieznaną substancją, pozostawionych pod oknami jednego z budynków na Zatorzu. Miał się z nich unosić nieprzyjemny zapach. Na miejsce zostały wezwane służby - policja, straż pożarna, straż miejska. Jak się dowiedzieliśmy, sprawą zajmuje się prokuratura.

Jak opisuje jedna z naszych Czytelniczek, wokół beczek unosił się dziwny, nieokreślony zapach, powodujący jej zdaniem dyskomfort i złe samopoczucie mieszkańców. Dowiedzieliśmy się też, że na beczkach była podana nazwa jednej z elbląskich firm oraz imię i nazwisko jej właściciela (co zostało udokumentowane zdjęciowo), w nocy kartki z tymi danymi zniknęły. W piątek (22 września) nie udało nam się skontaktować z zainteresowanym ani telefonicznie, ani na miejscu wskazanym jako siedziba firmy. Dzień wcześniej pod blokiem pojawiły się natomiast służby.

Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do straży miejskiej, policji, straży pożarnej, które podejmowały interwencję na Zatorzu, jak poinformowała nas Czytelniczka – po interwencji zarządcy budynku. Jak się dowiedzieliśmy, sprawą nie zajmuje się Sanepid (do instytucji nie wpłynął żaden wniosek w tej sprawie), czekamy też na ewentualne odpowiedzi dotyczące beczek od Zarządzania Kryzysowego. W dniu pisania tego tekstu (25 września) beczki nadal stoją pod oknami przy bloku. Dodajmy, że przed weekendem byliśmy na miejscu, nie wyczuliśmy już z beczek żadnego intensywniejszego zapachu.

Co w tej sprawie przekazały nam służby?

- Informuję, że jednostki PSP podjęły działania, co widać na zdjęciu, które zostały dołączone do pytań – odpowiada bryg. Krzysztof Karolkiewicz z PSP w Elblągu. - Działania polegały na sprawdzeniu szczelności beczek i sprawdzeniu, czy wokół beczek nie występuje strefa niebezpieczna. Mierniki nie wykazywały zagrożenia – zaznacza strażak.

- Na miejsce została wezwana straż pożarna, policja oraz straż miejska - podkreśla Iwona Łojewska, inspektor ds. wykroczeń w elbląskiej SM. Po sprawdzeniu zawartości beczek przez straż pożarną okazało się, że nie zagrażają one życiu i zdrowiu mieszkańców. Gdyby było inaczej, beczki zostałyby natychmiast wywiezione z tego miejsca. Trwają czynności zmierzające do ustalenia, skąd one się tam znalazły i do kogo należą. Jeżeli nie znajdzie się właściciel beczek, teren będzie zmuszony uprzątnąć jego właściciel – informowała nas w miniony piątek Iwona Łojewska.

Na miejscu była również policja. Policjanci odesłali nas z pytaniami do prokuratury, która, jak się okazuje, zajmuje się tą sprawą. Pytania wysłaliśmy, do sprawy powrócimy.

 

Aktualizacja, 26 września:

Rano informacje w sprawie beczek ponownie przekazała nam Iwona Łojewska z SM w Elblągu.

- W wyniku przeprowadzonego postępowania Straż Miejska w Elblągu ustaliła osobę, która przedmiotowe beczki pozostawiła przed budynkiem. Osoba ta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz została zobowiązana do uprzątnięcia beczek do dnia 30 września - zaznacza inspektor ds. wykroczeń.

 

Aktualizacja, 27 września:

Czytelniczka poinformowała nas, że dziś rano beczki zostały usunięte.

 

Aktualizacja, 9 października:

Prokuratura Rejonowa po wysłaniu przez nas pytań dotyczących beczek nie zidentyfikowała postępowania w tej sprawie. Ostatecznie biuro prasowego KMP poinformowało nas, że ani policja, ani prokuratura nie zajmuje się beczkami pozostawionymi na Zatorzu, sprawa zakończyła się więc na mandacie w wysokości 500 zł nałożonym przez Straż Miejską.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Beczki z chemikaliami to symbol rządów pis.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  40
  8* i kler(2023-09-26)
 • Polska śmietniskiem Europy Wiosną i latem 2018 r. w Polsce zapłonęło kilkadziesiąt składowisk. Działo się to często pod osłoną nocy. Ministrem odpowiedzialnym za środowisko był wtedy Henryk Kowalczyk ( PiS). Do Polski- legalnie i nielegalnie- trafiały kolejne tony odpadów. A potem płonęły uwalniając trujące substancje. Koszty zdrowotne tamtego lata nie są znane, koszty akcji strażackich to setki tysięcy jeśli już nie miliony złotych. TYLKO PIS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  12
  Polska śmietniskiem Europy(2023-09-26)
 • I tak dzieje się dlatego że opozycja typu PO nie możne dostać się do władzy i robią takie rzeczy jak podkładanie ludziom beczek pod okna z niewiadomo jaka substancja. Tylko pis zrobi z tym porządek. Dzięki PiS nie ma ubóstwa jak było to za Tuska. Mamy mniejsze berobocie. najnizsza krajowa wzrasta 2 razy w roku. A za Tuska co było? Ludzie charowali za 700 zł miesięcznie.
 • Podrzucanie śmieci, szczególnie tych, które wymagają specjalnej utylizacji to u nas norma. Przecież codziennie wokół przydomowych zsypów nagle znajdują się stare opony samochodowe, a nawet traktorowe, pojemniki po olejach napędowych i innych produktach niebezpiecznych, a takie rzeczy jak lodówki, pralki czy urządzenia elektroniczne to już prawie zwyczaj. A przecież nie wszystkie są sprawką tamtejszych mieszkańców. Stąd podrzucenie tych beczek to żadna sensacja, bo pomysłowość naszych rodaków jest przeogromna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  Garklam(2023-09-26)
 • Mieszkańcy chcieli zaistnieć w mediach czy co ? Beczki nie widzieli ciemnota ? A psie główna wam nie przeszkadzają ?
 • to zwolennik rudego sprowadził niemieckie zapachy do Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  23
  FHJJ(2023-09-26)
 • T chyba jakiś bot pisał albo ktoś kto nie skończył nawet podstawówki. Dzięki piss ponad 3 mln Polaków zarabia najniższą krajową. To jest życie poniżej poziomu ubóstwa. Ale ze brak rozumu w pisowskich to dalej chalą pis
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  5
  S yndrom S ztokholmski(2023-09-26)
 • Przyjechałem niedawno na urlop do Elbląga. W biedronce pełno ludzi z Azji. Nawet w naszym miasteczku pisiory rozlokowaly uchodźców. Wystarczyło 5tys $. Te pisowskie... zrobią wszystko dla pieniędzy. Jak prostytut z Dąbrowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  19
  Pisowskie multikulti(2023-09-26)
 • Coraz więcej niemieckich polityków wspomina o możliwości wprowadzenia stałych kontroli na granicy polsko-niemieckiej. Przed kilkoma dniami zapowiedziała to niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. W weekend o ostrzejszej kontroli nielegalnej migracji i możliwości "podjęcia dodatkowych środków na granicy" mówił z kolei Olaf Scholz. PISLAMISCI ZOSTANĄ SAMI. ONI PRAGNĄ WRÓCIĆ DO ZWIĄZKU RADZIECKIEGO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  9
  Pasmo sukcesów pis(2023-09-26)
 • Chłopie widzisz ten obraz? Ktoś to podrzucił na palecie. Etykieta nie musi przesądzać o niczym, taka beczka mogła dawno wyjechać z tej firmy legalnie a być już przelana 10 x między innymi podmiotami.
 • Mało maślane. Nie sprawdzili co jest w środku bo sprawdzali szczelność. Mierniki nie wykazały czyli nie ciekną.
 • A po co tam straż wiejska rozumiem policja straż pożarna ale na co wiejska oni niech pilnują parków albo niech wogule ich zlichwiduja Hashtagi: #Byku
Reklama