UWAGA!

Straż Miejska usuwa wraki

 Elbląg, Straż Miejska usuwa wraki
(fot. Straż Miejska)

Ponad 200 zgłoszeń dotyczących samochodowych wraków zalegających na ulicach Elbląga otrzymała w ubiegłym roku Straż Miejska. Większość zniknęła, w 25 przypadkach usunięto je na koszt właścicieli. 

Jedne nie miały powietrza w kołach, inne miały zniszczoną karoserię, były rozbite, pozostawione otwarte czy też bez tablic rejestracyjnych. Po przeprowadzeniu czynności przez strażników nie wszystkie jednak pojazdy okazywały się nieużywane, niektóre nie posiadały cech pojazdu nieużywanego. Znaczna część pojazdów po uprzednim zobowiązaniu ich właścicieli została albo usunięta samodzielnie albo doprowadzono do stanu używalności - informuje Straż Miejska w Elblągu. 

W 2020 r. Straż Miejska w Elblągu zleciła usunięcie 25 pojazdów na koszt ich właścicieli. W tym roku wydano już dwie takie decyzje. 

- Pamiętajmy, że samochód to nie zabawka, którą nieużywaną możemy odstawić na półkę. To nasz przywilej, ale i obowiązek. Nie narażajmy się na koszty związane z holowaniem, nie szpećmy naszego miasta i nie zastawiajmy niepotrzebnie miejsc parkingowych - apelują strażnicy miejscy. 

red. na podst. informacji Straży Miejskiej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No ale jak to ja Janusz z żoną Grażyną kupiliśmy taki fajny samochód od handlarza żeby strajk za oknem niech sąsiedzi widzą że mam, że chu _ ja mnie stać nie jeżdżę bo nie ma na podjęto się niech stoi niech trwa od nim rośnie a olej leje się na pół osiedla niech zawala miejsce parkingowe no przecież muszą mi zazdrościć że mam
 • No ale jak to ja Janusz z żoną Grażyną kupiliśmy taki fajny samochód od handlarza żeby stał za oknem niech sąsiedzi widzą że mam, że chu _ ja mnie stać nie jeżdżę bo nie ma na paliwo ale niech stoi niech trawa pod nim rośnie a olej leje się na pół osiedla niech zawala miejsce parkingowe no przecież muszą mi zazdrościć że mam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  11
  QbeeQ(2021-01-13)
 • QUBEQ, zamiast bełkotać na forum przejdź się lepiej do bednarza. To taki specjalista od wstawiania klepek na odpowiednie miejsce Hashtagi: #AL
 • @QbeeQ - Może w centrum usunęli wraki ale na obrzeżach miasta nadal są i zabierają miejsca parkingowe- ul Dąbrowskiego 27 conajmniej od roku, na obcych tablicach stoi renówka.
 • Ech, gdyby tak w Pasłęku. ..
 • Abo w Gdyni tego gruchota bez koła niedaleko dworca PKP
 • to już ta niepotrzebna formacja nie ma nie-do-rzecznika ? a czym oni teraz się zajmują? Wrakami ? a gdzie dron? a gdzie patrole piesze nierobów ogrzewających się w pojeździe sm ?
 • Niech straż miejska zacznie wlepiać mandaty za nieodśnieżone i nieposypane chodniki. Wyspiańskiego cała w lodzie pokrytym cienką, zdradliwą wartwą śniegu, skutkiem czego bardzo efektownie wypierdzieliłem się. Starsi ludzie będą się łamać z całą pewnością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jhdfjdgh(2021-01-15)
Reklama