UWAGA!

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto

 Elbląg, Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto
(fot. Straż Miejska)

Mróz i śnieg, a na termometrze temperatury poniżej zera - w takich warunkach samochody lubią odmawiać posłuszeństwa. Ta zmora wielu kierowców, zwłaszcza starszych samochodów - lub tych, które mają akumulatory w nie najlepszym stanie - nie musi już spędzać snu z oczu – informuje Straż Miejska w Elblągu.

Boostery, które są w posiadaniu elbląskich strażników miejskich, pomagają uruchomić najbardziej oporny silnik. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy do Straży Miejskiej w Elblągu - 986 i zgłosić chęć skorzystania z bezpłatnej usługi uruchomienia silnika.

Ze względu na warunki atmosferyczne w ostatnim czasie elblążanie chętnie korzystają z pomocy strażników, aż w 19 przypadkach udało się uruchomić silniki. Zdarza się też, że przyczyną awarii nie jest tylko rozładowany akumulator i wtedy musimy skorzystać z pomocy mechanika.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oni komuś pomogli ? Chyba kumplowi bo grat nie odpalił i do roboty by się spóźnił. .. Poza tym dodzwonić się do nich to cud i życzę powodzenia, a już w ogóle rano jak samochody są potrzebne żeby dotrzeć do pracy.
 • Super inicjatywa, brawo !
 • Brawo Wy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  annaBG(2021-01-20)
 • Informacja w czas, akurat po mrozach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  2
  zirytowany23(2021-01-20)
 • .. ."Mróz i śnieg, a na termometrze temperatury poniżej zera". .. , czy pani z SM przechodziła kurs pisania w języku polskim?
 • "Zdarza się też, że przyczyną awarii nie jest tylko rozładowany akumulator i wtedy musimy skorzystać z pomocy mechanika", . Czy oprócz boostera SM wozi ze sobą mechanika?
 • Straż urzęduje w godzinach 7:30 - 21:00 a najczęściej wczesnym rankiem ma się problemy z akumulatorem więc ten pomysł jest słaby no chyba, że ktoś o 9:00 nie może odpalić a akurat lubi sobie pojeździć bez celu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Jadwisia(2021-01-20)
 • Poroniony pomysł. Chociaż odciążą strażników od nękania kierowców na parkingach. Dzwonisz na alarmowy halo diesel mi nie odpalił.
 • 15:30 czapki z głów i do domu. A miasto ? Niech się dzieje co chce. Przypadkiem po dodzwonieniu się do nich nie można usłyszeć że oni mają tylko jedno auto które akurat jest na interwencji ? Poza tym to kto ich wyciągnął z ciepłego biura z przed kamery gdzie można patrolować zdalnie. Pozdrawiam strażników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Twardy821(2021-01-20)
 • Pani Iwono a płacą jakiś dodatek za te gupotty czy Pani tak sama z siebie. .. ; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Abnegat(2021-01-20)
 • Nie rozumiem, po co jest ta akcja z odpalaniem na telefon? Kierowcy niech zadzwonią sobie np. po TAXI, albo pomoc drogową, które świadczą taką usługę, z tym, że odpłatnie. Że niby jest tak bezpiecznie, że nie mają co robić. Zapraszam z miarą 10m przed przejścia dla pieszych na Słoneczną czy Kopernika. A foto ze służenia odpalaniem BMW jest super. Biedny kierowca. ..
 • Tak się zastanawiałem się do czego oni potrzebni jak jest policja. W okresie zimy przydadzą się do rozruchu pojazdów, a na wiosnę rozwiązać tą formację.
Reklama