UWAGA!

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Skorzystaj z bezpłatnych porad

 Elbląg, Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Skorzystaj z bezpłatnych porad
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Jak co roku, z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości, odbędzie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku będzie trwał od 22 do 28 lutego. Co będzie się działo z tej okazji w Elblągu?

W preambule do ustawy z 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. Nr 59, poz. 517) ustawodawca wskazał na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne udzielane w ciągu „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w różnych lokalizacjach, w tym w sądach okręgu elbląskiego.

W Sądzie Okręgowym w Elblągu osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad w dniach od 22 do 26 lutego, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15, zarówno telefonicznie pod numerami 55 629-09-70 lub 55 629-09-71, jak i bezpośrednio w Biurach Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego w Elblągu przy placu Konstytucji 1 i przy ul. Płk. Dąbka 21 (na parterze budynków). W sądach rejonowych okręgu elbląskiego porady udzielane będą dodatkowo przez kuratorów sądowych. Szczegóły dotyczące dyżurów będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych sądów.

Osoby potrzebujące porady mogą także zgłaszać się do podmiotów świadczących pomoc finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Pełna lista tego rodzaju podmiotów z danymi kontaktowymi została zamieszczona pod tym adresem. W Elblągu takim podmiotem jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym (Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17/101, tel. 55 642 44 25, kom. 662 171 076 dyżur całodobowy 7 dni w tygodniu).

Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy nachodzeni i nękani obywatele, przez przekraczające uprawnienia służby do walki z ludźmi w obronie pandemii, też mogą skorzystać?
 • Zbudowali ogromny gmach UZYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ gdzie dla petentów nie ma miejsc parkingowych bo wszystkie są zajęte przez pracowników sądu - MEGA ŻENADA o ile nie celowy przekręt
 • A pokrzywdzeni przez Sąd gdzie się mogą zgłaszać?
 • Pomoc to potrzebują np ludzie, którzy zaatakowani, broniąc się przed napastnikiem dostali wyroki, bo zdaniem tych pseudo-sędziów przekroczyli granice obrony koniecznej. W Polsce siedzi facet, który zastrzelił napastnika z nożem, który włamał się do jego własnego domu! Tyle jest warte polskie sądownictwo!
 • "gdzie dla petentów nie ma miejsc parkingowych"- Taki jest plan. Obywatel w Polsce ma się cieszyć, że żyje i ostro zasuwać za grosze. Miejsca parkingowe hehe. .. piechotą trzeba.
 • Na nich do nich. Także tego. .
 • Sąd w Elblągu jest sprawiedliwy i proszę nie pisać bzdur !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  6
  Zadowolony z pracy(2021-02-18)
 • @Jjrr - Nie no jeśli facet ma już w domu broń i stosowne uprawnienia to powinien też celnie strzelać, po łydkach mógł polecieć a nie celować w klatke. Przechodzą testy psychologiczne ale kłamią perfidnie bo jak można nie widzieć migoczących gwiazd :))
 • @ Jjrr W Polsce siedzi facet, który zastrzelił napastnika z nożem - Jjrr jak już mają w domu broń i stosowne zaświadczenia to powinni też się nią umiejętnie posługiwać, kto celuje w klatke piersiową, po łydkach mógł przelecieć. Ale oszukują na testach psychologicznych na potęgę bo jak można nie widzieć migoczących gwiazd :)). Encefalograf powinni serwować kandydatom.
 • Przedewszystkim sądy oczyścić z komunistów którzy chronią swoich pupili przykład jednego lewaka który wszystkich wyzywa od faszystów mimo to sądy nie widzą w tym nic złego ale jak już ktoś napiszę o nim źle to już jest na komendzie
 • Do sądu trudno dodzwonić sie w ciągu tygodnia a co dopiero po teleporade. Telefon będzie cały czas zajęty więc nici z porady, to norma. Jesteśmy ofiarami przestępstw gnomow czy uzyskamy teporadę? Kto będzie udzielał w biurze obsługi klienta porady sędzia który wydał niesprawiedliwy wyrok? Fajnie jest stanąć oko w oko z przestępcą ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Ofiara(2021-02-18)
 • niech sami sie pedza sprawiedliwosci a potem sie reklamowac pis nie bedzie wieczny i prezesi traca krzesla
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Miłośnik zwiezad(2021-02-18)
Reklama