UWAGA!

Ukarani za jazdę po lesie

 Elbląg, Ukarani za jazdę po lesie
(fot. nadesłana)

Kolejni amatorzy nielegalnych rajdów po lesie zostali zatrzymani w Nadleśnictwie Elbląg. To już drugi taki przypadek w tym miesiącu.

Dzięki znajomości ternu i dobrze zorganizowanej zasadzce, Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg w piątek zatrzymała dwóch sprawców nielegalnych „rajdów” motocyklowych . Tym razem obyło się bez konieczności organizacji pościgu. Sprawcy zostali ukarani grzywną.

Motocykliści musieli czuć się bezkarne, ponieważ w okolicy, w której zostali zatrzymani znajdowały się ślady ich wcześniejszej obecności. Jeżdżąc po lesie, niszczyli ściółkę leśną, rozjeżdżali szlak turystyczny i łamali zakaz wstępu do ostoi zwierzyny.

Przypominamy, że w Polsce jazda po lesie samochodem czy też motorem jest zabroniona. Osoby, które rozjeżdżają tereny leśne, łamią nie tylko ustawę o lasach, ale również kodeks wykroczeń.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W pościgu nie mieliby szans na złapanie "motocrossowców". Ciekawe co za zasadzkę zrobili? Dół wykopali jak lej po bombie i okryli gałęziami a może linke stalową przeciągnęli. Zasadzka jest zbrodnią i zagraża życiu ludzi.
 • A ja się pytam nadleśnictwa Elbląg który "śmierdziel"odpowiada za pozostawienie syfu na drodze leśnej asfaltowej przez las od Krasnego Lasu do Smoków ? Pełno kory, ścinek, gałęzi, piachu i wszelkiego gnoju po pracach z wycinki lasu od przynajmniej zeszłego roku z jesieni. Może tym się zainteresuje nadleśnictwo Elbląg panie Piotrowski ? Czy jednak brak odwagi i kompetencji doglądnąć porządku ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  1
  Rowerzysta-amator(2020-04-27)
 • I bardzo dobrze. Karać karać i jeszcze raz karać. I dodatkowo przynajmniej kilkadziesiąt godzin prac społecznych.
 • A ja się pytam kiedy znikną śmieci po idiocie który zostawił je na drodze prowadzącej do smoków na Jeleniej Dolinie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  pies na idiotów(2020-04-27)
 • Rolnik jak wyjedzie z pola i nabłoci traktorem ma obowiązek usprzątnąć jezdnie. Tu wycieli drzewa, "nasrali"i zostawili a nadleśnictwo i policja ma gdzieś bezpieczeństwo rowerzystów. Jak ktoś łeb rozbije albo komuś mózg wypłynie bo wywróci się rowerem na tym łajnie i piachu pod kołami to może do któregoś dotrze. Piach na asfalcie to częsta przyczyna upadku każdy cyklista to wie ale jak widać nie Ci co odpowiadają za bezpieczeństwo i czy za podległy teren.
 • przestań już oglądać filmy sensacyjne bo ci się mózg przegrzał
 • zwierzęta się odstresowały wychodząc z ukrycia, człowiek do lasu nie wchodzi i nie zakłóca harmonii, susza, pandemia, zmiany klimatu tak niszczy ziemię istota ponoć rozumna, chciałoby się zaprzeczyć ale nie można bo przecież czynią sobie ziemie poddaną ludzie na motorach.
 • *Motocykliści musieli czuć się bezkarnie* - Skąd ja to znam ??? Coraz większe poczucie bezkarności widzi się praktycznie wszędzie. Niestety organy do tego powołane, aby takie poczucie bezkarności w sposób zdecydowany zwalczać, nie wywiązują się ze swoich statusowych obowiązków.
 • Monika Dąbrowska zażywa narkotyki z Michałem Kozłowskim przy swojej córce.
 • W Oleśnie.
 • On dalej jeździ bez uprawnień Golfem NOL 73121 albo72131
 • No i jaka to była kara? Jak potencjalni naśladowcy będą mieli informacje, że kara jest dotkliwa to zastanowią się czy stać ich na takie harce.
Reklama