[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ukarani za jazdę po lesie

 
Elbląg, Ukarani za jazdę po lesie
(fot. nadesłana)

Kolejni amatorzy nielegalnych rajdów po lesie zostali zatrzymani w Nadleśnictwie Elbląg. To już drugi taki przypadek w tym miesiącu.

Dzięki znajomości ternu i dobrze zorganizowanej zasadzce, Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg w piątek zatrzymała dwóch sprawców nielegalnych „rajdów” motocyklowych . Tym razem obyło się bez konieczności organizacji pościgu. Sprawcy zostali ukarani grzywną.

Motocykliści musieli czuć się bezkarne, ponieważ w okolicy, w której zostali zatrzymani znajdowały się ślady ich wcześniejszej obecności. Jeżdżąc po lesie, niszczyli ściółkę leśną, rozjeżdżali szlak turystyczny i łamali zakaz wstępu do ostoi zwierzyny.

Przypominamy, że w Polsce jazda po lesie samochodem czy też motorem jest zabroniona. Osoby, które rozjeżdżają tereny leśne, łamią nie tylko ustawę o lasach, ale również kodeks wykroczeń.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • W pościgu nie mieliby szans na złapanie "motocrossowców". Ciekawe co za zasadzkę zrobili? Dół wykopali jak lej po bombie i okryli gałęziami a może linke stalową przeciągnęli. Zasadzka jest zbrodnią i zagraża życiu ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 16
  (2020-04-27)
 • A ja się pytam nadleśnictwa Elbląg który "śmierdziel"odpowiada za pozostawienie syfu na drodze leśnej asfaltowej przez las od Krasnego Lasu do Smoków ? Pełno kory, ścinek, gałęzi, piachu i wszelkiego gnoju po pracach z wycinki lasu od przynajmniej zeszłego roku z jesieni. Może tym się zainteresuje nadleśnictwo Elbląg panie Piotrowski ? Czy jednak brak odwagi i kompetencji doglądnąć porządku ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 1
  Rowerzysta-amator(2020-04-27)
 • I bardzo dobrze. Karać karać i jeszcze raz karać. I dodatkowo przynajmniej kilkadziesiąt godzin prac społecznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 2
  Elg.(2020-04-27)
 • A ja się pytam kiedy znikną śmieci po idiocie który zostawił je na drodze prowadzącej do smoków na Jeleniej Dolinie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  pies na idiotów(2020-04-27)
 • Rolnik jak wyjedzie z pola i nabłoci traktorem ma obowiązek usprzątnąć jezdnie. Tu wycieli drzewa, "nasrali"i zostawili a nadleśnictwo i policja ma gdzieś bezpieczeństwo rowerzystów. Jak ktoś łeb rozbije albo komuś mózg wypłynie bo wywróci się rowerem na tym łajnie i piachu pod kołami to może do któregoś dotrze. Piach na asfalcie to częsta przyczyna upadku każdy cyklista to wie ale jak widać nie Ci co odpowiadają za bezpieczeństwo i czy za podległy teren.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2020-04-27)
 • przestań już oglądać filmy sensacyjne bo ci się mózg przegrzał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  (2020-04-27)
 • zwierzęta się odstresowały wychodząc z ukrycia, człowiek do lasu nie wchodzi i nie zakłóca harmonii, susza, pandemia, zmiany klimatu tak niszczy ziemię istota ponoć rozumna, chciałoby się zaprzeczyć ale nie można bo przecież czynią sobie ziemie poddaną ludzie na motorach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2020-04-27)
 • *Motocykliści musieli czuć się bezkarnie* - Skąd ja to znam ??? Coraz większe poczucie bezkarności widzi się praktycznie wszędzie. Niestety organy do tego powołane, aby takie poczucie bezkarności w sposób zdecydowany zwalczać, nie wywiązują się ze swoich statusowych obowiązków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  senio(2020-04-27)
 • Monika Dąbrowska zażywa narkotyki z Michałem Kozłowskim przy swojej córce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  (2020-04-28)
 • W Oleśnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2020-04-28)
 • On dalej jeździ bez uprawnień Golfem NOL 73121 albo72131
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2020-04-28)
 • No i jaka to była kara? Jak potencjalni naśladowcy będą mieli informacje, że kara jest dotkliwa to zastanowią się czy stać ich na takie harce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Ciekawy(2020-04-28)
Reklama