UWAGA!

Ukarany za demontaż pojazdu na podwórku

 Elbląg, Ukarany  za demontaż pojazdu na podwórku
Fot. SM w Elblągu

Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic Elbląga trwa rozbiórka samochodu osobowego. Wysłany na miejsce patrol na zapleczu jednego z budynków mieszkalnych zlokalizował częściowo zdemontowany już pojazd, spod którego wyciekał olej i inne płyny eksploatacyjne. Strażnicy ukarali mandatem karnym mechanika-amatora.

Przypominamy, że mycie pojazdów samochodowych poza myjniami zgodnie z zapisami Uchwały nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu można przeprowadzać jedynie na tak przygotowanym stanowisku na nieruchomości, że powstające ścieki odprowadzane są przez separator benzyny, olejów i zawiesiny do sieci kanalizacji sanitarnej lub zbiorników bezodpływowych. Zabrania się odprowadzania ścieków bezpośrednio do gleby lub do wód powierzchniowych.

Naprawa pojazdów samochodowych poza warsztatami naprawczymi związana z ich bieżącą eksploatacją może odbywać się na nieruchomości z wyjątkiem napraw blacharsko-lakierniczych oraz wymiany oleju. Powstałe odpady należy gromadzić i usuwać zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Również za nieprzekazanie pojazdu wycofanego z eksploatacji do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 20 stycznia 2005r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji grozi mandat karny.

Przestrzegamy przed takim postępowaniem.

Iwona Łojewska, Straż Miejska w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama