UWAGA!

Zakochani zgubili się w lesie

 Elbląg, Zakochani zgubili się w lesie
fot. arch. KMP w Elblągu

Policjanci i leśnicy z Elbląga brali udział w poszukiwaniach pary, która zgubiła się w lesie. Młodzi ludzie sami zadzwonili z prośbą o pomoc. Służby szukały ich dwie godziny. Finał okazał się szczęśliwy. Cali i zdrowi wrócili do domu. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności w lesie.

On 23-lata, ona 18. Przyjechał do niej z Lidzbarka Warmińskiego. W czwartek (1 lipca ) późnym popołudniem poszli na romantyczny spacer do parku Bażantarnia w Elblągu. Weszli w głąb lasu. Stracili orientację i poczucie czasu. Zadzwonili po pomoc około 20.00. Na ratunek pojechali policjanci i leśnicy. Dyżurny miał z nimi kontakt telefoniczny. Opisali miejsce, w którym się znajdowali. Był to wąwóz w okolicy tzw. Świątyni Dumania przed Stagniewem. Przeszli lasem kilka dobrych kilometrów. Policjanci pieszo i w radiowozach patrolowali teren. Włączyli syreny i zagubiona para usłyszała ich dźwięk. Dzięki temu łatwiej było do nich dotrzeć. Leśnicy i policjanci odnaleźli ich całych i zdrowych. Dziewczyna miała kilka zadrapań. Nie wymagali hospitalizacji. Szczęśliwie wrócili do domu.
      
       Rozległe kompleksy leśne połączone z beztroskim spacerem mogą wpłynąć na zagubienie drogi powrotnej. Co zrobić w takiej sytuacji, poniżej podajemy kilka prostych zasad:

  • przed wyjściem do lasu powiadom bliskich o wyprawie oraz wskaż miejsce, w które się wybierasz. Poinformuj także kiedy zamierzasz wrócić do domu,
  • do lasu wybieraj się w towarzystwie, w myśl zasady – im więcej osób, tym lepiej,
  • zabierz ze sobą latarki, które pomogą odnaleźć właściwą drogę powrotną po zmroku. Najlepiej jednak wybierać się do lasu o takiej porze kiedy mamy pewność, że zdążymy jeszcze wrócić do domu przed zachodem słońca,
  • przydatny będzie telefon komórkowy z naładowaną baterią, który może okazać się pomocny w sytuacjach kryzysowych,
  • warto być przygotowanym na zmianę pogody, dlatego podczas leśnych spacerów potrzebna będzie kurtka przeciwdeszczowa i odpowiednie obuwie.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama