UWAGA!

Zawsze gotowy do pomocy

 Elbląg, Mł. chor. Rafał Steinborn (z lewej) i płk Andrzej Tesarewicz, dyrektor okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku
Mł. chor. Rafał Steinborn (z lewej) i płk Andrzej Tesarewicz, dyrektor okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku (Fot. mjr Marek Stuba)

Młodszy chorąży Rafał Steinborn z działu ochrony Aresztu Śledczego w Elblągu otrzymał odznakę „ Semper Paratus” z rąk płk Andrzeja Tesarewicza, dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku. Do wyróżnienie za szczególną odwagę.

Wyróżnienie „Semper Paratus” (łac. zawsze gotowy) nadawane jest przez dyrektora generalnego Służby Więziennej za dokonanie czynu świadczącego o szczególnej odwadze i bohaterstwie. Mł. chor. Rafał Steinborn 19 marca po godzinie 19, będąc już po służbie, zatrzymał pijanego i agresywnego sprawcę wypadku drogowego, który usiłował uciec po spowodowaniu kolizji na drodze. Udzielił również pomocy poszkodowanej w tym zdarzeniu kobiecie. - Nie czuję się bohaterem, zrobiłem to co do mnie należało, nie mogłem postąpić inaczej – przyznaje skromnie pan Rafał.

Mł. chor. Rafał Steinborn wstąpił do Służby Więziennej w 2003 roku. Od początku służbę pełni w dziale ochrony, obecnie zajmuje stanowisko starszego oddziałowego. Ze swoich obowiązków wywiązuje się rzetelnie, a postawa jaką się wykazał podczas zdarzenia, zasługuje na szczególne wyróżnienie i jest godna do naśladowania – informuje mjr Marek Stuba ze Służby Więziennej.

 

red. na podst. informacji Służby Więziennej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama