UWAGA!

Zgłosił zdarzenie, bo chciał porozmawiać z policjantami

 Elbląg, Zgłosił zdarzenie, bo chciał porozmawiać z policjantami
Fot. arch. KMP w Elblągu

Wobec 59-latka policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna dziś (4 listopada) zadzwonił pod numer alarmowy informując, że na klatce schodowej leży pijany mężczyzna. W rzeczywistości chciał zapytać policjantów o zgłoszoną wcześniej sprawę.

Około godziny 9 policyjny patrol pojechał na ul. Płk. Dąbka. Tam zgłaszający informował o pijanym mężczyźnie leżącym na klatce schodowej. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, nikogo takiego nie zastali. W tym momencie zgłaszający interwencję 59-latek powiedział, że specjalnie zadzwonił po patrol, bo ma parę pytań a w przeciwnym razie policjanci by nie przyjechali. Pytania miały dotyczyć zgłoszonej wcześniej innej sprawy, a 59-latek liczył na uzyskanie informacji na miejscu. Wobec mężczyzny sporządzono wniosek do sądu o ukaranie za bezpodstawne wezwanie policji. Może grozić mu grzywna nawet do 1500 zł.

Przypominamy zgodnie z Kodeksem Wykroczeń: Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama