UWAGA!

Zmiany organizacyjne w sądach

 Elbląg, Zmiany organizacyjne w sądach
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Od nowego roku w sądach rejonowych okręgu elbląskiego zostaną wprowadzone zmiany organizacyjne.

Informujemy, że na mocy zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 7 grudnia 2020 r. (Dz.Urz. MS z 2020 r., poz. 253) z dniem 1 stycznia 2021 r. zniesione zostają Wydziały III Rodzinne i Nieletnich Sądów Rejonowych w Działdowie i w Nowym Mieście Lubawskim. 

Zadania znoszonych Wydziałów będą należały do Wydziałów I Cywilnych danego Sądów, w dotychczasowych siedzibach, tj. przy ul. Jagiełły 31 w Działdowie i przy ul. Grunwaldzkiej 28 w Nowym Mieście Lubawskim.

Z kolei na podstawie zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2020 r. (Dz.Urz. MS z 2020 r., poz. 260) również z dniem 1 stycznia 2021 r. zostaje zniesiony Wydział VII Wykonywania Orzeczeń Sądu Rejonowego w Elblągu.

Większość zadań tego Wydziału, tj. wykonywanie orzeczeń w sprawach karnych oraz egzekucję należności sądowych w sprawach z zakresu prawa karnego i karnego skarbowego, przejmie Wydział VIII Karny, mieszczący się w tym samym budynku, w którym do końca 2020 r. pracuje Wydział VII Wykonywania Orzeczeń, czyli w budynku przy Placu Konstytucji 1. Egzekucja należności sądowych z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego będzie natomiast należała do Wydziału I Cywilnego Sądu Rejonowego w Elblągu, mieszczącego się w budynku przy ul. Płk. Dąbka 21.

Opisane zmiany mają na celu racjonalizację wykorzystania obsady kadrowej wymienionych Sądów przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ich funkcjonowania.

sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Wszystko sprowadza się do tego, czy poprawi to efektywność pracy sądów i przyspieszy sprawy sądowe? Pewnie nie, bo jak życie znam wszystko zależy od ludzi, czyli od sędziów (przynajmniej we większym stopniu).
  • sędzia to nie pracownik biurowy
  • A kto? Taki sam pracownik jak inni, pracuje i za to, że jest sędzia otrzymuje bardzo wysokie uposażenie. Ponieważ otrzymuje wysokie uposażenie powinien solidnie pracować, chyba, że się mylę? Jedno jest pewny, że każdy w tym kraju powinien za to, co robi ponosić odpowiedzialność, a jak jest z sędziami???
  • Spada ilość spraw, to ograniczać koszty i ciąć zatrudnienie. Przedsiębiorcy nie maja kasy na wypłaty i niedługo nie będzie firm płacących podatki. A koszty w budżetówce rosną - wypłacają nagrody, dodatki covidowe -oczywiście z podatków czyli z naszych pieniędzy
  • Kocham PiS za Wolne Sądy. Są tak wolne, że za pobicie próbują mnie skazać już drugi rok. Czwartego stycznia wyjeżdżam do Szwecji i mam ich w d u p i e.
  • @Kazamaty - Wiesz, żeby były "Wolne Sądy"to i sędziowie muszą być też "Wolni"Inaczej nic nie zmienisz ! PiS chce, ale opór jest tak duży w sferze "nadzwyczajnej kasty ", że nie da się tego zmienić być może nawet na przestrzeni 10 lat. Zawsze winni są ludzie i o tym trzeba zawsze pamiętać. Zresztą można by było na ten temat wiele pisać, ale to nic nie da jak nie zmieni się podejście sędziów do tematu.
  • Będzie jeszcze gorzej, bo praktycznie do każdej sprawy powoływany jest biegły sądowy. Od kilkunasty lat stawka godzinowa biegłego jest ok. 34,- zł / h. (malarz, hydraulik 50 - 100 zl. lekarz za wizytę 200 -500 zł )Biegli się wycofują. Do mnie już przychodzą prośby z całego kraju (nie postanowienia)o opracowanie opinii. Do tego losowanie spraw, sprawy priorytetowe, wirus i spadające z wokand sprawy toczyć się będą latami. Przy okazji pozdrawiam urody przecudniej panie z IX Wydziału Cywilnego SR Elbląg. @ Biegły.
  • @Kazamaty - Smutni chłopcy już czekają na Ciebie w Gdyni, Świnoujściu i Sassnitz. Min. Ziobro.
  • Jedyny sposób na poprawę to podniesienie opłat sądowych o kilka razy, a majątkowych od 20 % wartości sporu.
  • A może ująć trochę sędziom i obniżyć emeryturki, bo są naprawdę zbyt wysokie. Zlikwidować wyprawki u niektórych wynoszące kilkaset tysięcy złotych, tu trzeba szukać oszczędności a nie podnosić zwykłym ludziom opłaty za beznadziejne wyroki.
Reklama