UWAGA!

Teraz ja - 1:0 dla „króla dopalaczy”

 Elbląg, 1:0 dla „króla dopalaczy”
fot. AD

W sobotnich informacjach wieczornych podano, ze właściciel kilku sklepów z dopalaczami wyszedł właśnie z aresztu, ponieważ łódzki sąd, pomimo wnioskowania przez prokuraturę o zatrzymanie Dawida B. na okres 3 miesięcy, nie wyraził na to zgody. No cóż , prawo prawem, a sprawiedliwość mu być po naszej stronie, jak mawiał Kargul.

Nieskromnie przypomnę, że pisałem o dopalaczach dokładnie 2 lata temu w artykule „Stare Miasto, Prezydent i „narkotyki”. Wówczas nikt się tym nie interesował, ponieważ problem ten nie był „na fali”. Dwa lata temu napisałem między innymi: „Pojąć nie mogę, jak można było wydać pozwolenia na prowadzenie takiej działalności w takim miejscu! Czy UM nie powinien stać na straży przestrzegania prawa, dbać i dawać przykład oraz podnosić morale społeczeństwa? Czy to ma być kolejny dziwny sposób promowania naszego miasta, a może chodzi tu o to, żeby coraz to większa grupa malkontentów mogła spojrzeć na świat „innymi oczyma”? Dlaczego nie otworzono takiego sklepu w budynku UM, w miejscu, gdzie jest bar, w ten sposób przynajmniej kontrola byłaby łatwiejsza i wiadomo by było, kto i w jakim celu te produkty kupuje. Panowie radni nie widzą problemu?”
       W sobotę w telewizji w jednym z programów publicystycznych w sprawie dopalaczy zabrała głos pani profesor prawa, która stwierdziła, że jest problem szerszy i jeszcze poważniejszy. Mianowicie – nadużywanie alkoholu i wyrobów tytoniowych przez gimnazjalistów czy licealistów jest problemem jeszcze poważniejszym niż kupowanie i zażywanie dopalaczy. Państwo, władza samorządowa i wszystkie organy powinny prowadzić działania prewencyjne i uświadamiające młodzież i ich rodziców.
       Takim działaniem prewencyjny trudno jest nazwać pozwolenie na funkcjonowanie sklepu z dopalaczami w centrum miasta. Co zrobili obecni radni chociażby z tego okręgu wyborczego w sprawie sklepu z dopalaczami?
      
      
Wowka Liczba publikacji: 66
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.8 5 17

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no lokalizacja wyborowa. Młodzież zawija do Trendy, ale najpierw na drugą stronę ulicy do sklepu z dopalaczami. a jakże. Alkohol jest, papierosy są, narkotyki też musza być i to legalnie- sprawiedliwość musi być!!!
 • .. .i te porady w tych sklepach. .. ."o proszę Pani ten działa prawie jak kokaina". .. ..
 • Nikt nikomu na siłe nie daje żeby ludzie palili czy tam łykali. Czemu nie wezmą się za alkohol i tytoń. Wystarczy przejechać obok jakiejś szkoły i odrazu widać :)
 • Echhhh. .. trudno zrozumieć że aby zatrzymać człowieka na 3 miesiące w areszcie, to muszą być ku temu POWAŻNE powody? Nie można "ot tak sobie" odbierać ludziom konstytucyjnego prawa wolności. Czasy komuny odeszły. Nie jestem za przywróceniem dopalaczy, ale do tak poważnych rzeczy należy podchodzić z rozsądkiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  -Edek-(2010-10-11)
 • Wowka, napisz co Ty byś zrobił jak byłbyś radnym. Bzdury wypisujesz i to potwierdza Twój totalny brak wiedzy na ten temat. Co to znaczy, że UM wyraził zgodę na otworzenie dopalaczy na starówce??? O jakiej zgodzie mówisz??? Prowadzenie działalności gospodarczej a tym bardziej jej lokalizacja nie są uzależnione od zgody samorządu. Poza tym czy takie artykuły nie powinny się pojawiać pod szyldem EKO a nie w "teraz ja"??? Więcej treści, niej piep. .. .. nia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stop dopalaczom(2010-10-11)
 • Dopalacze dopalaczami ale czemu nikt nie wycofa ze sprzedaży alkoholu?? Ile ludzi ginie codziennie zabitych przez pijanych kierowców, bije i zabija swoje żony, dzieci i bliskich czy zapija się na śmierć. Dopalacze to kropla w morzu. .. Nie powinno ich być, ale alkohol wyrządza ludziom dużo więcej krzywdy i dużo więcej ludzi ginie przez niego a nikt tego nie widzi i się za to nie weźmie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tak myślę(2010-10-11)
 • To jest ciekawe wszyscy piszą nikt nikogo nie namawia ok, ale jak jest nieszczęście to pomocy. A gdyby tak osoby bez względu na wiek po pomocy szpitalnej pociągnąć do opłaty za pobyt z własnej kieszeni ciekawe czy było by tylu chętnych sięgania po to świństwo. A leczenia takiego delikwenta napewno nie są tanie, dlaczego my podatnicy mamy za to płacić, jak by poczuł po kieszeni to drugi raz by się zastanowił.
 • Nie "prawo prawem", a "sąd sądem", nie Kargul a matka Pawlaka
 • Problemem jest sposób rozwiązywania tego problemu. Cała akcja zrobiona jest na szybkiego, bez narzędzi prawnych. Niestety to my podatnicy zapłacimy za niewiedzę i głupotę naszych rządzących. Idą wybory. .. niech się inni martwią, oto ich motto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DonCorleone(2010-10-11)
 • Ty kolego masz nie po kolei w glowie, myslisz ze nie nalezy sie takim osoba bezplatny pobyt w szpitalu ? Otoz mylisz sie, taki delikwent rowniez PLACI podatki, chociazby m. in poprzez zakup dopalaczy, z ktorych rzad sciagal 22% wartosci. Wiec nie mów wielki Panie ze Tylko Ty za to płacisz, bo osoby które to zazywaja, rónież podatek płacą :) Żyjemy w wolnym państwie, nie mogli mu zakmnąć tak ot sobie sklepów. Jesteśmy w unii, troche to potrwa, jak nie przed polskim sądem, to przed europejskim koleś wygra wielomilionowe odszkodowanie za straty. I co wtedy będzie ? będzie śmiesznie. .. :S
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pfffffffffffff(2010-10-11)
 • Ten temat dopalaczy spad dla polityków jak anioł z nieba a co z aferą hazardową Pan Schetyna na marszałka to jakieś żarty. Ja jestem za dopalaczami i zalegalizowaniem marihuany ponieważ nie małe pieniądze do polskiego budżetu by wpływały, zmniejszyła by się szara strefa i przestępczość zorganizowana. Król dopalaczy płacił i to nie małe pieniądze do budżetu a ile pieniędzy zabrała afera hazardowa. Niech każdy sobie odpowie na jedno zasadnicze pytanie czy Polskę na to stać. Bo tak czy tak kto będzie chciał kupić to kupi tak jak narkotyki teraz na ulicy wzrośnie przestępczość zorganizowana, a nasze mądre państwo nic z tego nie będzie miał. Jeszcze niech zakażą sprzedaży alkoholu i papierosów przecież tyle ludzi dziennie umiera od tych używek. A wschodni sąsiedzi będą zacierać ręce i liczyć polskie pieniądze bo zacznie się opłacać przemyt. I tak zamyka się błędne koło niech dalej podnoszą podatki już jest mało inwestorów z zagranicy bo podatki w Polsce są wysokie.
 • otwierać sklepy! a rosje proszę o spuszczenie na polskę jakiegoś atomu, tak głupie państwo w UE? chyba jakieś żarty!
Reklama