UWAGA!

1 proc. dla TPD

Elbląg, 1 proc. dla TPD

Rozliczając swój podatek, każdy może przeznaczyć jego proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego. W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania jednego procenta podatku. Po raz pierwszy procedura jest prostsza do przeprowadzenia dla ofiarodawcy, wymaga jedynie wpisania nazwy organizacji i numeru KRS w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu posiada status organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszego stowarzyszenia i przekazanie 1 proc. podatku należnego skarbowi państwa, aby mógł posłużyć działaniom mającym na celu szeroko pojętą pomoc dzieciom i ich rodzinom. Przy TPD działają: Telefon Zaufania, Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie, Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową, Ośrodek Edukacyjno-Szkoleniowy, dwa Środowiskowe Ogniska Wychowawcze oraz 29 Terenowych Kół TPD.
     Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od wielu lat realizuje szeroko pojętą pomoc na rzecz dzieci i rodzin. Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie pomoc kieruje przede wszystkim do osób borykających się z różnego rodzaju problemami natury społecznej, psychologicznej i prawnej, dotkniętych ubóstwem, bezrobociem, niepełnosprawnością, a nade wszystko do osób, które są ofiarami przemocy, które doświadczyły zdarzeń traumatycznych, które w wyniku wypadków losowych znalazły się w trudnej sytuacji losowej, oraz które dobrowolnie pragną wyzwolić się z zaklętego kręgu przemocy fizycznej i psychicznej. Pomocą obejmujemy w szczególności rodziny z problemami przemocy i uzależnień oraz dzieci i młodzież z różnego rodzaju zaburzeniami w sferze funkcjonowania społecznego i psychologicznego oraz zaniedbaniami logopedycznymi. Wspieramy również ludzi dorosłych, mających kłopoty wychowawcze z dziećmi i problemy wynikające ze stresogennych konfliktów rodzinnych i nierzadko wymagające interwencji prawnej. Również osoby z innymi problemami mogą liczyć na naszą pomoc.
     Integralną częścią Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie jest Telefon Zaufania, przy którym dyżurują specjaliści: psycholog, pedagog, pracownicy biura. Nasz Telefon Zaufania powstał, by świadczyć doraźną pomoc, gwarantującą możliwość anonimowej wymiany myśli tym osobom, które przeżywają trudności natury moralnej, społecznej lub psychologicznej i próbują pokonać własne osamotnienie, uzależnienia, depresje, poczucie beznadziejności itp. Dzięki Telefonowi Zaufania każdy, bez wyjątku, ma zagwarantowaną możliwość nawiązania kontaktu z osobą, z którą będzie mógł pomówić w całkowitej dyskrecji.
     Jeśli zechcą Państwo przekazać 1 proc. podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu, prosimy w odpowiedniej rubryce wpisać nazwę organizacji: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu oraz numer KRS 0000215256.
     
     
-------------------- Ogłoszenie bezpłatne ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama