[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

10 lat ZAZ w Kamionku Wielkim

 
Elbląg, W ZAZ w Kamionku Wielkim uczą m.in. zawodu stolarza
W ZAZ w Kamionku Wielkim uczą m.in. zawodu stolarza (fot. nadesłana)

Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim obchodzi jubileusz 10-lecia. Tu osoby niepełnosprawne uczą się konkretnego zawodu np. stolarza czy tapicera. Mogą również liczyć na pomoc w znalezieniu pracy na otwartym rynku.

Uroczystości jubileuszowe odbywały się w dniach 2-3 sierpnia. Uczestniczyli w nich m.in. starosta elbląski Sławomir Jezierski, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, przedstawiciel Urzędu Gminy Tolkmicko Alicja Borowiec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tomasz Domżalski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Magdalena Dryll oraz oczywiście pracownicy, instruktorzy i personel administracyjny Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim.
       Początki ZAZ przypomniał kierownik Janusz Otręba. Mówił o celach i zadaniach jednostki, a także o jej historii.
       Natomiast starosta Sławomir Jezierski przypomniał postać byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Janusza Lichacza, który zainicjował pomysł utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej. Instytucji, która miała dać szansę życiową osobom niepełnosprawnym.

  Elbląg, Wśród jubileuszowych gości starosta Slawomir Jezierski i przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski
Wśród jubileuszowych gości starosta Slawomir Jezierski i przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski


       -10 lat to tylko jeden z etapów rozwoju Zakładu, a w przyszłości, kiedy Zalew Wiślany będzie tętnił innym życiem, powstanie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, to takie miejscowości, jak Kamionek Wielki, Suchacz czy Tolkmicko będą miały swoją szansę na rozwój gospodarczy - mówił Janusz Otręba. - To także szansa na dalszy rozwój naszego Zakładu.
       Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim funkcjonuje od 2003 roku. Obecnie zatrudnia 37 osób niepełnosprawnych i 14 osób personelu administracyjnego. Główny cel to rehabilitacja zawodowa, społeczna i medyczna. Nauka konkretnego zawodu oraz pomoc w znalezieniu pracy na otwartym rynku. Obecnie funkcjonują 4 działy: stolarnia, tapicernia, pralnia, pracownia wikliniarska. Produkowane są wyroby gotowe oraz świadczone usługi pralnicze. Oferta Zakładu promowana jest na targach i innych punktach handlowych.
      

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama