[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

130 modeli żuka

Wczoraj (16 marca) w SDK Zakrzewo odbyło się podsumowanie ekologicznego konkursu plastycznego „Model żuka”. Skąd taki temat? Z pewnością to tęsknota za wiosną oraz chęć włączenia się w obchody – ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych – roku 2010 jako Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej. Zobacz te żuki.

Dzieci miały za zadanie przerobienie plastikowych odpadów na piękne żuki, chrząszcze i inne owady. Z jednej strony dzieci, uczestnicząc w konkursie, przekonały się, że z „niczego” można stworzyć „coś”. Plastikowa butelka okazała się przydatna i bardzo ładna. Z drugiej zaś, mamy nadzieję, że uczniowie baczniej będą się przyglądać życiu małych stworzeń, które żyją pomiędzy źdźbłami traw.
       Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 18, Spółdzielczy Dom Kultury „Zakrzewo” i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, związani Zieloną Nicią Porozumienia. Na konkurs napłynęło ponad 130 prac. Zadanie jury nie było łatwe.
      

 


       W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyli: 1. Michał Grodzki, kl. II b SP 19; 2. Krystian Pacek, kl. I c, SP 2; 3. Daria Ławrynowicz, kl. I ZS Pijarskich. Wyróżnienia zdobyli: 1. Hubert Maczuga, kl. I SP 6; 2. Martyna Polek, kl. I c SP 18; 3. Adam Piaskowski, OSW.
       W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych nagrody zdobyli: 1. Magda Zagórska, kl. VI SP 6; 2. Klaudia Śmiechowska, kl. V c, SP 15; 3. 3. Joanna Puchała, kl. IV SP 6. Wyróżnienia otrzymali: 1. Patryk Zapolski, kl. IV SP 15; 2. Ola Kmita, kl. IV SP 6; 3. Karol Kucharski, kl. IV SP 6.
      
       Projekt „Tropem plastikowej butelki” jest laureatem Konkursu Grantowego „Tworzywa sztuczne w różnych zastosowaniach to oszczędność energii i zasobów naturalnych 2009/2010”, organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała Fundacja PlasticsEurope Polska.
      
      
      

Magdalena Lemańczyk, Zakrzewo i Dorota Życzkowska , SP 18
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama