UWAGA!

198 złotych podwyżki dla strażaków

 Elbląg, Z remizy zniknęły transparenty protestacyjne
Z remizy zniknęły transparenty protestacyjne (fot. MS)

Z remiz strażackich zniknęły transparenty informujące o akcji protestacyjnej. Strażacy domagali się między innymi podwyżek, rząd przyznał im średnio 198 złotych więcej miesięcznie do pensji. Czy to wystarczy, by strażacy zakończyli protest?

Ogólnopolska akcja protestacyjna trwała od 1 września ubiegłego roku. Strażacy domagali się podwyżek, wypłaty zaległych pieniędzy za nadgodziny i poprawy systemu szkoleniowego.
       - W związku z wyborami parlamentarnymi postanowiliśmy zawiesić akcję, żeby dać nowemu rządowi czas na zapoznanie się z sytuacją - informuje bryg. Tomasz Malesiński, przewodniczący Zarządu Terenowego Związku Zawodowego Strażaków Florian.
       Rząd z sytuacją się zapoznał i wyszedł z propozycją - średnio 198 zł podwyżki dla każdego strażaka. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie ZZS Florian, obecnie strażacy zarabiają średnio 4 280 zł, a po nowym roku będą otrzymywali 4 494 zł. W budżecie państwa na 2016 r. dla PSP w całym kraju przeznaczono dodatkowe 83 mln 348 tys. zł. Podwyżki przewidziano również dla pracowników cywilnych służb mundurowych.
       Czy strażakom takie warunki odpowiadają? - Przez ostatnie 6 lat nie było żadnej podwyżki, więc to zawsze coś - mówi Jarosław Nowak, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego ZZS Florian. - Mamy różne postulaty i one są nadal aktualne. Chcemy dalej rozmawiać. Czas pokaże, czy będzie można zamknąć naszą akcję protestacyjną.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama