UWAGA!

20 lat społeczeństwa obywatelskiego

Już 18 czerwca odbędzie się Konferencja Organizacji Pozarządowych pod hasłem „20 lat społeczeństwa obywatelskiego” w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podczas konferencji nastąpi rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Godni Naśladowania” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaplanowała wystąpienia osób związanych z sektorem pozarządowym, ale również debaty dające płaszczyznę do wymiany poglądów i doświadczeń.
       Uroczyste spotkanie przedstawicieli organizacji i samorządów z Warmii i Mazur wpisuje się także w ogólnopolską Kampanię „Czerwiec Aktywnych Społeczności" prowadzoną przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej CAL i odbywa się pod hasłem „Zróbmy coś dla siebie i dla naszych społeczności". Podczas konferencji istnieje możliwość zaprezentowania i promocji działań organizacji i instytucji z naszego województwa podczas tzw. Targów Organizacji Pozarządowych, które odbędą się w holu Urzędu Wojewódzkiego.
      
       Program konferencji:
       9.45 – 10.15 - Rejestracja uczestników
       10.15-10-40 - Występ Teatru Dźwięku Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu
       10.40 – 10.50 - Uroczyste rozpoczęcie konferencji: Monika Hausman-Pniewska, Przewodnicząca Rady, Jolanta Szulc – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
       10.50 – 11.20 - Czy wykorzystaliśmy szansę roku 1989 w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego? – wnioski i rekomendacje na przyszłość.
       Jakub Wygnański ze Stowarzyszenia na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych z Warszawy
       11.20- 11.50 - Aktywność społeczna a kultura w Polsce po roku 1989. Zbigniew Chojnowski – prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
       11.50 – 12.50 - Gala Konkursu „Godni Naśladowania” – Monika Hausman-Pniewska, Przewodnicząca Kapituły
        12.50 – 13.20 Przerwa obiadowa.
       13.20 – 14.35 - Debata I. Co dalej? O perspektywach rozwoju sektora pozarządowego w Polsce – prowadzenie: Jakub Wygnański  - Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych, Warszawa.
       Debata II Współpraca samorządów na rzecz wsparcia i tworzenia warunków aktywności obywatelskiej – prowadzenie: Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Monika Michniewicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Olsztyn ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi
       14.35 -14.50 - Podsumowanie debat. Zakończenie konferencji.
      
       - Zapraszamy również do wzięcia udziału Targach Organizacji Pozarządowych, które odbędą się w holu Urzędu Wojewódzkiego. Zaprezentujcie swoje organizacje, promujcie działania, pokażcie czym się zajmujecie! - zachęcają organizatorzy.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama