UWAGA!

20-lecie Sprzątania Świata w SP 16

 

Tegoroczny jubileusz 20-lecia ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata „Odkrywamy czystą Polskę” skłonił nas do zorganizowania otwartej imprezy szkolnej poświęconej zagadnieniom ekologicznym.

Przygotowania do finałowej gali trwały już od 2 września. Ogłosiliśmy konkursy dla naszych uczniów: na wiersz ekologiczny, plakat „Śmieci mniej, Ziemi lżej” i „Zielona Planeta” oraz na biżuterię z odpadów z recyklingu.
       Z hipermarketem E. Leclerc zorganizowaliśmy wielkie sprzątanie w elbląskiej Bażantarni. 175 uczniów z SP 16 czynnie segregowało odpady w lesie oraz uczestniczyło w zielonych lekcjach przygotowanych przez Nadleśnictwo Elbląg. Zmęczone i wyedukowane dzieci wypoczywały przy ognisku zorganizowanym przez Zieleń Miejską. Uczniowie z klas młodszych porządkowali teren przyszkolny i odbyli zajęcia o segregacji odpadów w Zakładzie Utylizacji Odpadów.
       20 września odbyło się uroczyste podsumowanie całej akcji. Na imprezie finałowej gościliśmy w naszej szkole wiceprezydenta Elbląga Marka Pruszaka oraz przedstawicieli elbląskich instytucji, które wspierały nasze działania. Na powitanie dzieci zaprosiły gości do Eko-pociągu, który prowadził z parteru, czyli z Zielonej Krainy, przez I piętro, czyli Segregację Odpadów, aż po Błękitną Planetę na II piętrze szkoły. Na każdej ze stacji uczniowie witali pasażerów pociągu okrzykami, hasłami ekologicznymi, wierszykami i piosenkami. Rozstrzygnięcie ogłoszonych wcześniej konkursów, krótka zielona wizytówka szkoły i występy artystyczne uczniów odbyły się w sali gimnastycznej.
      

 

Było to wielkie, zielone święto w murach naszej szkoły, podczas którego dowiedzieliśmy się o zdobyciu trzeciego z rzędu międzynarodowego certyfikatu ekologicznego „Zielona Flaga”. Uroczyste obchody 20-lecia Sprzątania Świata zaangażowały wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły do udziału w aktywnych działaniach na rzecz ochrony najbliższego środowiska w myśl hasła „Dbamy i Mamy”. Realizacja powyższego zamierzenia była możliwa dzięki pomocy Urzędu Miejskiego w Elblągu, Zakładowi Utylizacji Odpadów, Elbląskiemu Centrum Edukacji, hipermarketowi E. Leclerc i Radzie Rodziców.
      
      

Organizatorzy: Marzena Otłowska, Ewa Kotlik, Mariola Wiśniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama