UWAGA!

20. Sprzątanie Świata

 
Elbląg, 20. Sprzątanie Świata
fot. nadesłana

19 września na terenie siedziby Nadleśnictwa Elbląg zasadzone zostało „jubileuszowe drzewko” akcji Sprzątanie Świata 2013. Było to jedno z dwudziestu wydarzeń tego typu w Polsce. Drzewko na cześć pierwszego ekologa, świętego Franciszka z Asyżu, otrzymało imię Franek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 18 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu zostali wyróżnieni przez Fundację Nasza Ziemia za wieloletnią współpracę i działania podejmowane na rzecz dbania o środowisko. Ale jak na prawdziwych ekologów przystało uczniowie 20. urodziny akcji spędzili sprzątając i „Odkrywając czystą Polskę”.
       W towarzystwie leśnika Nadleśnictwa Elbląg dokonali monitoringu lasu okalającego jezioro Smoki, a już podczas uroczystego sadzenia, odnowili Dekalog Ekologa.
       W sadzeniu „jubileuszowego drzewka” udział wzięli przedstawiciele Departamentu Edukacji oraz Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu, Zakładu Utylizacji Odpadów oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
       W ramach wydarzeń jubileuszowych, i nie tylko od święta, obie placówki oświatowe podejmują liczne działania dodatkowe, a wszystko to jest możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, współpracy z Nadleśnictwem Elbląg, Zakładem Utylizacji Odpadów oraz wsparciem Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu.
      
      
      
      
Dorota Życzkowska, nauczyciel SP Nr 18, Marzena Żachowska, pedagog SOSW Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama