UWAGA!

22 kwietnia - Dzień Ziemi

 Elbląg, 22 kwietnia - Dzień Ziemi
fot. arch. portEl.pl

W piątek, 22 kwietnia obchodzony będzie „Dzień Ziemi”, który przypomina o problemach ochrony środowiska i podkreśla konieczność dbania o naszą planetę Ziemię. Tego dnia o godz. 13 w Urzędzie Miejskim w Elblągu prezydent Elbląga nagrodzi najbardziej aktywnych uczniów elbląskich szkół, wyróżnionych za działalność na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Pomysł zorganizowania Dnia Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych. Był to 22 kwietnia 1970 r. Od tej pory ochrona środowiska stała się tematem poruszanym na co dzień, a święto stało się wydarzeniem ogólnoświatowym. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku poświęcone są ochronie klimatu i redukcji zanieczyszczeń, zaś hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Palący Temat - Niska Emisja!". Podejmowane przez młodych ludzi przedsięwzięcia i aktywny udział w akcjach ekologicznych świadczą o zaangażowaniu młodzieży w sprawy środowiska naszego miasta. Na tegoroczną uroczystość uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu przygotowały krótki materiał związany z genezą i obchodami Dnia Ziemi oraz uświetnią uroczystość występem artystycznym poświęconym czystości naszego środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony klimatu i redukcji zanieczyszczeń. Dzień Ziemi to okazja do zdobycia wiedzy na tematy ekologiczne oraz spotkań ludzi zainteresowanych sprawami ochrony środowiska. Pamiętajmy, że stan środowiska przyrodniczego na Ziemi, w Polsce, wokół miejsca naszego zamieszkania teraz i w przyszłości zależy od nas wszystkich.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dla kogo ten Dzień Ziemi?=chyba nie dla pana Jurgiela. Mnie to koło lasu lata, wyciąć puszczę bo kornik zjada drewno, które można sprzedać i jest kasa, a co z ekosystemem. DRodzy uczniowie 16nastki- redukcja zanieczyszczeń to nie wszystko!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Kdrukarz(2016-04-11)
Reklama