UWAGA!

25 lat Elbląskiego Klubu Rotary

 Elbląg, 25 lat Elbląskiego Klubu Rotary
fot. Anna Dembińska, arch. portel

W najbliższy weekend Elbląski Klub Rotary świętuje swoje 25-lecie. Z tej okazji w piątek, 12 października o godz. 18 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się uroczysty koncert z udziałem władz Elbląga oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy.

W sobotę, 13 października o godz.18 w hotelu Arbiter odbędzie się XXIII Aukcja Rotariańska organizowana tradycyjnie przez Elbląski Klub Rotary. Początków Elbląskiego Klubu Rotary należy szukać w1991 roku. W letnich miesiącach tego roku w Zakładzie Energetycznym w Elblągu przebywał kanadyjski menedżer, a zarazem rotarianin, Russell Wilkins , który „zaraził rotariańskim wirusem” ówczesnego dyrektora ZE Elbląg Tadeusza Kaszczyca, przedstawiając mu idee i zasady działania Rotary. W sierpniu tegoż roku Russell Wilkins spotyka się w Olsztynie z sekretarzem tamtejszego Klubu Rotary Markiem Turkowskim, pełniącym jednocześnie obowiązki dyrektora elbląskiego Hotelu „Elzam”. Zaczyna kiełkować inicjatywa powołania Klubu Rotary w Elblągu. 2 czerwca 1992 roku odbywa się oficjalne, inauguracyjne spotkanie klubowe.4 listopada 1993 Elbląski Klub Rotary został oficjalnie przyjęty do Rotary International (RI). Elbląski „charter”, czyli uroczystość wręczenia karty członkowskiej RI, odbył się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej 27 listopada 1993 roku. Od samego początku elbląski klub Rotary zdecydował się na położenie szczególnego nacisku na pomoc dzieciom i młodzieży. Tej idei pozostał wierny do dzisiaj.
      
Paweł Kasperczyk, prezydent Elbląskiego Klubu Rotary
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • i na pewno pojawi się Wróbel bo musi sie pchać do koryta, jego wszędzie pełno teraz, wstyd. !!!
  • Istnieje od tylu lat w Elblągu lecz olsztyn milczy na ten temat. Tak samo jak milczy że w Elblągu jest uniwersytet trzeciego wieku. Ostatnio pokazują mapę bagiennego województwa i Elbląg to biała plama w której nic nie ma. SZCZYT chamstwa dalej trwa i gnoi nasze miasto. wieś olsztyn.
  • Rotary zostaną zlikwidowane, z uwagi na to że Dobra Zmiana zlikwidowała biedę wśród dzieci. Chyba że będą dotować teraz Rydzyka, zakonnika żyjącego w ubóstwie i dzieci skrzywdzone przez księży pedofilii.
Reklama