UWAGA!

----

29 czerwca - Dzień Ratownictwa Wodnego

 Elbląg, 29 czerwca - Dzień Ratownictwa Wodnego
(fot. PS)

Pomoc ratowników jest szczególnie cenna i dostrzegalna właśnie teraz, w czasie urlopów i wakacji. Korzystając z kąpielisk nad morzem, rzekami i jeziorami, pamiętajmy, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdzie pracują wykwalifikowani ratownicy posiadający uprawnienia WOPR.

W okresie wakacyjnym, kiedy przemieszczamy się z miejsca na miejsce w poszukiwaniu słońca, ciepłej wody i dobrej strawy, niezwykle cenne informacje znajdziemy na www.wopr.pl. Portal informuje bowiem nie tylko o bezpieczeństwie nad wodą, zawiera aktualny wykaz bezpiecznych kąpielisk i plaż, ale i przedstawia propozycje rozrywek i atrakcji w rejonie, w którym się akurat znajdujemy w czasie wakacji lub urlopu, oraz polecane placówki gastronomiczne, gdzie można zjeść smacznie, zdrowo i niezbyt drogo. Tam też dodatkowe informacje uzyskają osoby chcące zdobyć np. stopień ratownika..
       Wart zapisania w pamięci telefonu jest numer ratunkowy WOPR 0601 100 100 lub jeśli posiadamy telefon z dostępem do Internetu - strona www.601100100.pl. Może się przydać, jeśli będziemy świadkami wypadku nad wodą. Podobnie wybierając się w góry, dobrze też znać ratunkowy numer TOPR i GOPR: 0 601 100 300.
      
      
mk

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • widzialem jak Ci panowie ze zdjecia działaja, podczas pokazów w HOW Bryza, dobrze ze sie sami nie potopili, a tonacy pozorant był ubrany w pianke bo przy tym tepie dfziałania to dawno by był pod woda, bo trzeba był mpodpłynac z wielka pompa na organkach itp. Prawdziwi ratownicy sa w WOPR, których pozdrawiam, oni nie potrzebuja do pomocy ratownika med.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    st.rat(2009-06-29)
  • ja tez widzialam ich podczas pokazow i nie odnioslam wrazenia niekompetencji, czy braku umiejetnosci. Wyciagnac bezwladne cialo z wody, to nie jest latwa sprawa. Poza tym, Panie st. rat. , nie odroznia Pan pianki od suchego skafandra. Ale to nic dziwnego, bo pewnie jest pan st. rat. tylko w podpisie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    euglena zielona(2009-06-29)
  • Ich dni są policzone, niedługo ich zlikwidują bo przynoszą wstyd OSP
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    dagmara(2009-06-29)
Reklama