UWAGA!

4 LATA TEMU WYBRALIŚMY: Małgorzata Ostrowska

Elbląg, Małgorzata Ostrowska
Małgorzata Ostrowska

W wyborach do parlamentu cztery lata temu na posłankę z okręgu elbląskiego wybrana została Małgorzata Ostrowska z SLD. Podczas swojej czteroletniej kadencji nie zgłosiła żadnej interpelacji, nie składała również oświadczeń. Wygłosiła natomiast 83 wypowiedzi i zgłosiła sześć zapytań.

Głównie były to sprawozdania z prac komisji sejmowych, najczęściej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posłanka Ostrowska wypowiadała się również kilkakrotnie podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo bankowe oraz o Narodowym Banku.
     Przez cztery lata pracy w parlamencie Małgorzata Ostrowska zgłosiła sześć zapytań, które dotyczyły m.in. nieprawidłowości w działalności powszechnych towarzystw emerytalnych, możliwości wprowadzenia zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi w części dotyczącej wysokości opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Posłanka Ostrowska dała się poznać jako obrończyni wolności prasy. Jedno z zapytań, skierowane w marcu ub. r. przez grupę posłów SLD do ministra skarbu państwa Emila Wąsacza, dotyczyło odmowy kolportażu miesięcznika "Zły" przez RUCH S.A.
     Posłowie uważali bowiem, że złamany został art. 3 Prawa prasowego, zakazującego kolporterom odmowy podjętej już sprzedaży tytułu z powodu linii programowej lub treści prezentowanych przez tytuł prasowy. Określili takie działanie, jako "niepokojący przykład działań cenzorskich".
     - Czy przedsiębiorstwo RUCH SA zamierza zastosować podobne działania wobec innych tytułów prasowych, co może być uznane za wprowadzenie tylnymi drzwiami instytucji cenzury prasowej? - pytali posłowie SLD.
     Minister Wąsacz odpowiedział, że nie jest adresatem pytań i skierował poruszonych posłów do zarządu spółki RUCH S.A.
     Małgorzata Ostrowska w bieżących wyborach nie startuje z elbląskiego okręgu wyborczego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to sie biedactwo napracowalo...
 • Małgorzata Ostrowska w bieżących wyborach nie startuje z elbląskiego okręgu wyborczego - no i dobrze - nie potrzeba nam takich poslow ktorzy nie maja nic do powiedzenia w sprawach regionow ktore reprezentuja.
 • Mam nadzieję, że nadszedł w końcu czas aby w parlamencie zasaidało więcej ludzi młodych. Pozwoli to na zdynamizowanie prac legislacyjnych i wprowadzenie nowych pomysłów, a także udoskonalenie samej pracy Sejmu. Na seminarium Polso-Brytyjskim w Poznaniu, w sierpniu br. młodzi kandydaci SLD skupieni w Stowarzyszeniu Młodej Lewicy Demokratycznej, spotkali się z minister zdrowia w rządzie brytyjskim, która przedstawiał system informacji nt prac poszczególnych ministerstw. Jedną z nadrzędnych zasad jest fakt, iż minister odpowiada osobiście na zadawane przez posłów pytania. Sesja pytań do właściwego ministra odbywa się w parlamencie brytyjskim raz na trzy tygodnie. Młodzi Kandydaci zadeklarowali, iż część tych zasad, poprawiających iformowanie społeczeństwa o pracach rządu, chcą wprowadzić w życie, w przyszłej kadencji Sejmu. Uczestnicy seminarium złożyli deklaracje o zmianie mentalności pracy poselskiej. Tak, by przedstawiciel okręgu wyborczego, był w większej mierze reprezentem wyborców, a nie samego siebie czy ograniczonego elektoratu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  13. Sławomir Moroz(2001-09-03)
 • Nigdy nie głosowałem na SLD i nigdy nie będę głosował.
 • Ty, Moroz, co wy się tak tutaj wszędzie wymądrzacie? Tanio robicie sobie akcje wyborczą? Pamiętaj o haśle "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści". Nieudacznicy z Solidarności nigdy nie spełnili tej obiecanki, ale może kiedyś nadejdzie ten czas... Zastanawia mnie głupota ludzi, którzy od dawna wiedzą co potraficie wy z SLD, a dalej was popierają. Moroz, jak zostaniecie niedaj Boże posłem (czyt. dopchasz się do koryta) też będziesz miał wszystko i wszystkich w d...pie. Teraz jesteście Moroz tylko małym kłamcą a chcesz zostać wielkim oszustem i złodziejem? Zastanówcie się Moroz nad sobą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zapluty oczywiście Karzeł(2001-09-03)
 • Zapluty...., proszę przeczytać ordynację wyborczą, a następnie zweryfikować słownictwo i sformułowania. Jak się pan domyśla, panie "zapluty", ludzie pańskiego pokroju i charakteryzującej pana kultury osobistej, nie mogą funkcjonować w życiu publicznym. Ponieważ społeczeństwo nie jest tak głupie, jak pan to sugeruje. Mam nadzieję, iż pewnego pięknego dnia (dla pana i pana otoczenia) przebudzi pan się z letargu i przejży na oczy. Sięgnie pan do odpowiednich źródeł i dowie się, iż komunizm w naszym Kraju był do 1953 r., a ja jestem zbyt młodym człowiekiem (27 lat) bym mógł w tamtych czasach czynnie działać. A gdybym nawet mógł, to nie opowiadałbym się za ówcześnie funkcjonującym systemem. Proszę przyjąć do wiadomości, iż członek mój przodek bezpośrednio ucierpiał w tamtych czasach. A dla pana byłoby lepiej, gdyby tak młodzi ludzi również zasiadali w parlamencie, ponieważ rozwiązania legislacyjne nie pomijają osób panu pdobnych. Oznacza to, że może pan na tym zyskać niż stracić. Zapraszam 23 września, mam nr 13 na liście SLD, wówczas będzie pan mógł się przekonać czy miał pan rację używając swoich obraźliwych sformułowań. Do wygłszania opini mam takie samo prawo jak i pan, a może chce pan cenzurować wypowiedzi w sieci?....Pozdrawiam pana iżyczę szybkiego przebudzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  13. Sławomir Moroz(2001-09-03)
 • slawek nie duskutuj z zaplutym bo po co?? on sie pewnie zaplul gdy wyglaszal bzurne teorie podobne do tych ludzi ktorzy doprowadzili do tego stanu
 • masz rację, człowiek jest nieświadomy słowich słów, jednak jest to człowiek, ja jestem socjaldemokratą. Nie, nie będę go ratował na siłę, ale nie mogę mu odebrać nadziei i pozbawić możliwości.pozdr.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  13. Sławomir Moroz(2001-09-03)
 • Panie Sławomirze 13 Moroz! Mając 27 lat jak Pan mówi powinien pan pamiętać kiedy towary były na kartki, a Pańscy idole jeździli do Moskwy po instrukcje, jak można jeszcze bardziej zgnębić nasz naród. Pańscy przywódcy nie zmienili się od tamtych czasów i nie wierzę w ich metamorfozę. Jeszcze Rosja nie wybudowała swojego gazociągu, a już nas nim szantażują, ale Pański idol już schyla głowę ku Matuszce Rosiji i szuka w niej oparcia. Proszę mi powiedzieć co złego eseldowcy widzą w nowym gazociągu z Norwegii? A co wymyślił inny Pański idol w sprawie II filaru? Panu może SLD emeryturę da, a co z innymi? Naród polski nie składa się tylko z komunistów (pomimo, że Pan twierdzi iż komunistą nie jest) i dzięki Bogu, bo przy waszych rządach w krótkim czasie zabrakłoby piachu na Pustyni Błędowskiej.( Patrz kartki żywnościowe, talony samochodowe, książeczki mieszkaniowe, czy polisy posagowe dla dzieci - gdzie są pieniądze z tych lokat?).Pozostałości tego systemu funkcjonują, jak Pan zapewne wie na Białorusi, może warto byłoby pojechać tam i popatrzyć jak ludzie żyją i odświeżyć pamięć, chyba że może zamiast tego będziecie teraz jeździć po wskazówki do Łukaszenki, bo Rosja stała się już za bardzo demokratyczna.Mam nadzieję, że będzie to Wasza ostatnia kadencja i teraz przynajmniej ta bardziej rozsądna część Waszego elektoratu, pozna się na Waszych czczych obietnicach, kombinacjach i machlojach. Z poważaniem (albo i nie )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziadek(2001-09-04)
 • Sławeek!!! Boże, człowieku co się z Tobą porobiło???? Nie umiesz już mówić jak normalny człowiek tylko przeżuciłeś się na "niby-język" programów wyborczych??? Człowieku, do człowieka trzeba mówić po ludzku! w końcu jesteś po marketingu politycznym! Jezu, wyluzuj trochę, bo nie mogę Cię poznać. Powodzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-04)
 • P.S. przerzucił czy przeżucił ? ;-)))) Pozdruffki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mulder(2001-09-04)
 • Tu muszę poprzeć pana Dziadka. Wczorajsze tlumaczenie Milera w we wiadomościach, że dwa gazociągi są gorsze od jednego, bo i tak Norwedzy z Rosjanami się zmówią co do ceny świadczą dobitnie o tym, że pana lider, panie Sławku, nie myśli do końca w kategoriach interesu narodowego Polski. Zakładajac nawet, że ma rację (a jest to bardzo szalone założenie) to p. Miler nie chce pamiętać, że norweski gazociąg to przede wszystkim zabezpieczenie na okoliczność nowego Janajewa, który mógłby wpaść na pomysł wciągania Polskiw w sferę wplywów Rosji przy pomocy gazowego kurka.
Reklama