UWAGA!

41 milionów na dzieci w Elblągu

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Już 1 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków do programu Rodzina 500 Plus. Szacuje się, że w Elblągu z tej pomocy skorzystają rodzice 10 tysięcy dzieci. Część pieniędzy rząd już przekazał do budżetu miasta.

Wnioski o dodatek będzie można składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego lub w Departamencie Świadczeń Rodzinnych. Możliwe jest także przesłanie wniosku drogą elektroniczną. Mieszkańcy nie muszą się z tym spieszyć. Dokumenty można złożyć do 30 czerwca, świadczenie zostanie wypłacone wraz z wyrównaniem od 1 kwietnia. Warto zauważyć, że wnioski są bezpłatne i mogą być składane dopiero po 1 kwietnia.
       - Budżet państwa przyznał miastu dotację w wysokości 41 mln zł na program Rodzina 500 plus – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – Otrzymaliśmy już pierwszą transzę środków.
       Dwa procent tej sumy zostanie przeznaczone na przygotowanie urzędu do wypłacania świadczeń. Z tych pieniędzy sfinansowano zakup sprzętu komputerowego, wydruk wniosków i poprawę warunków pracy w Departamencie Świadczeń Rodzinnych. Do obsługi programu zostało zatrudnionych dwóch nowych pracowników, dodatkowo jedna nowo zatrudniona osoba będzie zajmowała się obsługą świadczeń rodzicielskich. - Pozostali pracownicy będą mieli rozszerzone obowiązki o nowe zadania – informuje Joanna Urbaniak.
       Kierownictwo Departamentu Świadczeń Rodzinnych przeszło szkolenie w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Teraz przekazują swoją wiedzę urzędnikom departamentu. Przed nimi gigantyczna praca, bo szacuje się, że w Elblągu do świadczeń mogą być uprawnieni rodzice 10 tysięcy dzieci.
       Urzędnicy mają trzy miesiące na wydanie decyzji w sprawie udzielenia świadczenia i wypłaty środków. Od jego decyzji można się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni od daty odbioru decyzji.
       Urząd Miejski planuje akcję informacyjną skierowaną do mieszkańców na temat programu, przygotuje ulotki, broszury oraz plakaty. Pod nr 55 237 45 94 funkcjonuje infolinia, dzięki której mieszkańcy mogą uzyskać potrzebne informacje na temat programu. Jak realizacja programu będzie wyglądała w praktyce, okaże się już za trzy tygodnie.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama