UWAGA!

A miało być tak pięknie…, czyli kupuję mieszkanie

 

Podjąłem decyzję! Zamierzam kupić nowe, większe mieszkanie! Zabrałem się więc za przeglądanie ogłoszeń i wybieranie godnych mojej uwagi. Przeglądam wiele stron internetowych – jest tego naprawdę dużo – i powoli zaczynam tracić zapał. Na samym tylko elbląskim portalu www.portel.pl jest zamieszczonych 471 ogłoszeń o sprzedaży mieszkania! O nie, nie mam czasu na przeglądanie ich wszystkich, nie wspomnę już o tym, że miałbym je zobaczyć na własne oczy podczas prezentacji właścicieli. Co robić?

Zdecydowałem, że z listy ogłoszeń będę wybierał tylko te, które mają rozsądną cenę oraz ciekawe zdjęcie tytułowe. Od razu zauważyłem, że takich niestety jest niewiele. Większość zdjęć pokazywało ponure, małe i ciasne wnętrza, sprawiając jednocześnie wrażenie, że już dawno nikt tutaj nie sprzątał. Do tego większość propozycji zakupu ma przeszacowane ceny ofertowe, co zapewne wynika z dodawania wartości sentymentalnej przez ich właścicieli oraz nieznajomości prawdziwych cen transakcyjnych.
      
       W końcu wybrałem kilka ogłoszeń spełniających moje oczekiwania – rozsądna cena i ciekawe zdjęcia. Dostałem nawet więcej niż oczekiwałem, bo mogłem obejrzeć wszystkie pomieszczenia na zdjęciach, rzutach lub poprzez wirtualny spacer, a opisy zawierają odpowiedzi na większość moich pytań. Jak widać, na rynku są tacy, którzy rozumieją moje oczekiwania.
      
       Jeśli sprzedajesz nieruchomość to pora uzmysłowić sobie, że cztery kąty to taki sam produkt jak każdy inny. Jeśli ma wygrać z konkurencją, trzeba dołożyć wszelkich starań, aby wyróżniał się na półce. Co robić?
      
       1. Przeanalizuj lokalny rynek ogłoszeń i zobacz inne oferty. Jak często się sprzedają i w jakich cenach? Jakie mają mocne strony, a czego im brak? Co ma twoje mieszkanie, czego brak konkurencji? Pomoże to nie tylko dobrać odpowiednią cenę, ale też zaplanować kolejne działania. Da ci to również pełny obraz rynkowej sytuacji i zbierzesz tym samym cały worek argumentów, dzięki którym obronisz swoje stanowisko i oczekiwania przed potencjalnymi kupcami. Nic nie odstrasza klienta skuteczniej niż cena w magiczny sposób wyciągnięta z kapelusza.

 


      
       2. Zadbaj o unikatowość.
Skoro znasz już wszystkie mocne strony swojej oferty, możesz przystąpić do ich uwypuklenia i stworzenia niepowtarzalnego wizerunku. Produkty na półkach są uzbrojone w opakowania i etykietki, których zadaniem jest dotarcie do podświadomości klienta i oddziaływanie na jego decyzje. W przypadku nieruchomości, takim wabikiem są zdjęcia. Żeby działały skutecznie, muszą spełnić dwa warunki: być w pełni profesjonalne i świetnej jakości oraz przedstawiać niesamowite wnętrze. Jak osiągnąć taki efekt? Powierz to zadanie zespołowi złożonemu z home stagera i fotografa. Odpowiednio spersonalizują wnętrze, nadadzą mu nowy, unikalny wyraz i zrobią miejsce dla wyobraźni kupujących. Więcej o home stagingu i przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży przeczytasz m.in. na blogu.
      
       3. Marketing ofert - to działa! Niepowtarzalny wizerunek oferty to nie tylko wrażenia wizualne. Musisz jeszcze stworzyć opowieść dla swojego produktu, która przekaże w spójny sposób wszystkie informacje i wzbogaci wyobraźnię potencjalnych klientów. Pamiętaj, dobra oferta bez dobrego opisu... nie jest dobrą ofertą. Kiedy twoje mieszkanie posiada już kompletną i niepowtarzalną otoczkę, przychodzi pora aby zadbać o odpowiednią promocję. Absolutną podstawą jest przemyślana współpraca z portalami ogłoszeniowymi oraz odpowiednie promowanie swojej oferty. Takie działania pozwalają uzyskiwać nawet dziewięciokrotnie więcej zapytań!
      
       4. Oddaj swoje mieszkanie w dobre ręce!
Punkt umieszczony na końcu często okazuje się być tym najważniejszym. Wszystkie wyżej wymienione kroki wymagają nie lada wiedzy i doświadczenia. Warto też pamiętać, że na każdym z etapów sprzedaży, czeka dokumentacja i szereg czynności prawnych. Nawet drobny błąd w każdej z nich może kosztować cię utratę szansy na szybką sprzedaż. Dlatego tak ważnym jest wybranie dobrego doradcy pracującego na umowie opartej o wyłączność, który wszystkie te i inne kroki postawi za ciebie. Nie tylko zapewni ci to bezpieczeństwo na każdym z etapów, ale także zagwarantuje spokój, tak cenny w momencie podejmowania jednej z najważniejszych życiowych decyzji.
      
       Sprzedajesz nieruchomość i szukasz podpowiedzi na pytanie, gdzie znaleźć firmę, która zagwarantuje bezpieczeństwo transakcji oraz szybką sprzedaż po możliwie najwyższej cenie rynkowej? Freedom Nieruchomości to:
       - Profesjonalne sesje fotograficzne;
       - Wirtualny spacer;
       - Home Staging;
       - Marketing nieruchomości;
      
       Czy są skuteczni? Elbląski oddział Freedom Nieruchomości w pierwszych dwóch miesiącach tego roku pośredniczył w sprzedaży/najmie 46 nieruchomości, co czyni go liderem lokalnego rynku.
      
       Zobacz efekty na freedom nieruchomości.  
      
       Marcin Stępkowski
      

 

                                                                                ---------------- artykuł sponsorowany ---------------------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie