UWAGA!

Aby wakacje były bezpieczne

W czasie wakacji policjanci kontrolują miejsca, w których odbywają się kolonie i obozy. Przypominają wypoczywającym o zasadach bezpiecznego pobytu nad wodą, sprawdzają czy przestrzegane są przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Przez okres wakacyjny wzmożono działania „Chrońmy Dzieci Przed Alkoholem”. Elbląska policja uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Pozory mylą, dowód nie”.
       Jednym z największych niebezpieczeństw czyhających na dzieci jest wykorzystywanie seksualne. Liczba takich przypadków w czasie wakacji wzrasta. Wówczas dzieci są częściej poza kontrolą rodziców. Dlatego ważne jest, aby każdemu dziecku powiedzieć, co powinno robić, aby nie stało się ofiarą takiego przestępstwa.
       W całej Polsce funkcjonuje bezpłatny „Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, pod który dzieci i młodzież mogą zadzwonić w trudnych dla siebie sytuacjach i zawsze otrzymają pomoc.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • odnośnie ustawy o wychowaniu w trzeźwosci należy też w takich sytuacjach przebadać profilaktycznie policjantów żeby nie było niedomówień.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wierchuszka(2011-07-18)
 • A mnie dziwi, że policja może zbadać stan trzeźwości nieletniego alkomatem tylko w obecności i za przyzwoleniem opiekuna. .. ..
 • "Powiedzieć co powinno się robić. .. " Autor nie wysilił się pisząc ten materiał. Przydałoby się podpowiedzieć konkretnie co. Tutaj jest okazja żeby napisać coś ku przestrodze. Autor nie wysilił się zbytnio. .. Oj namiastka informacji a szkoda bo internet to narzędzie intensywnie wykorzystywane. ..
 • Wierchuszka - najlepiej zbadać wszystkich w promieniu 2 km od zdarzenia - nie sądzisz?? Ha, ha, ha, ha i dziadków, sąsiada, listonosza i aptekarza- tego policjanta. Zabawne. Ciekawe, kto ma zbadać tych policjantów - może podejrzany?
 • a może Wy z Wierchuszką się przebadajcie. I nie chodzi mi o alkomat ale o lekarzy specjalistów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  upadły Anioł(2011-07-18)
Reklama