UWAGA!

Adopcja=rodzina. Drzwi otwarte w filii W-MOA

 
Elbląg, grafika ze strony www.adopcja.olsztyn.pl
grafika ze strony www.adopcja.olsztyn.pl

Mieszcząca się na ul. Winnej 9 Elbląska filia Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Olsztynie zaprasza 17 grudnia w godz. 10-18 na Drzwi otwarte ośrodka.

Pełna rodzina składająca się z rodziców oraz dzieci to wymarzony model pojawiający się w wypowiedziach wielu osób zgłaszających się do Ośrodka Adopcyjnego. Rodziny, które trafiają na pierwszą informacyjną rozmowę zwykle mają za sobą długą drogę, pełną wyrzeczeń w spełnieniu się w roli rodzica. Spełnieniem marzeń jest moment poznania dziecka i nawiązanie relacji.
       Adopcja, czyli przysposobienie to nie taki trudny proces. Rozpoczyna się w momencie podjęcia decyzji, że adopcja jest akceptowaną drogą, do spełnienia marzeń o rodzicielstwie. Kolejnym krokiem jest analiza dokonana wspólnie z pracownikami ośrodka w kierunku określenia możliwości oraz umiejętności zaspakajania potrzeb dzieci. Do tych najbardziej podstawowych należą: bycie kochanym, akceptowanym, bezpiecznym, szanowanym. W zależności od wieku przysposabianego dziecka jego potrzeby oraz zdolność do nawiązania więzi w rodzinie mogą się różnić. Najłatwiej nawiązać więź z dzieckiem, które doświadczyło mniej rozczarowań ze strony znaczących dorosłych. Dzieci starsze wiekiem, takie w wieku szkolnym, również mają potrzebę posiadania mamy i taty, ale przy tym mają mniejszą wiarę, że tak się stanie. Długoletnia niepewność własnej sytuacji i tęsknota za rodziną powodują, że dzieci dużo ostrożniej dają się poznawać, potrzebują więcej czasu na nabranie zaufania i jeszcze więcej na okazanie kiełkującego uczucia miłości. Doświadczenie adopcji dzieci starszych pokazuje, jak wiele satysfakcji potrafi przynieść taki proces obu stronom – dziecko zyskuje wyczekaną rodzinę, świadomie wchodząc w relacje a rodzic uzyskuje możliwość zrealizowania się w rodzicielskiej roli i szanse realnej pomocy dziecku skrzywdzonemu.
       Adopcja nie jest rozwiązaniem dla każdego. Warunkiem przyjęcia dziecka do rodziny jest postawa akceptacji indywidualnych potrzeb dziecka, gotowość do wyrównania stwierdzonych u dziecka deficytów lub zaniedbań. Kompetentni rodzice są w stanie to zrobić, a nawiązane więzi potrafią dać wiele satysfakcji.
       Od momentu podjęcia decyzji o adopcji do chwili przyjęcia dziecka do rodziny uczestniczymy w podróży, której celem jest zbudowanie pełnej rodziny i danie szczęścia dziecku, które tego najbardziej potrzebuje.
       Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat adopcji Warmińsko-Mazurski Ośrodek Adopcyjny w Olsztynie Filia w Elblągu, ul. Winna 9 (III p. pok. 408) zaprasza 17 grudnia w godz. 10-18, tel. 55/236-29-49.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama