UWAGA!

„Agrafka” dla zdolnej młodzieży

Elbląg, „Agrafka” dla zdolnej młodzieży

Mimo, że zbliża się czas wakacji i w głowie niejednego ucznia snują się wypoczynkowe plany, to idealny moment, by pomyśleć o wydatkach związanych z nowym rokiem szkolnym. Za co opłacić kolejne czesne? Skąd wziąć pieniądze na podręczniki, materiały do prac artystycznych? Z czego pokryć koszty kursów i zajęć pozalekcyjnych? Zdolni uczniowie rozwiązanie mogą znaleźć w Programie Stypendialnym „Agrafka”.

Stypendia „Agrafki” przyznawane są uczniom gimnazjów, liceów i studentom (w wyjątkowych przypadkach również uczniom szkół podstawowych), którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w dziedzinach nauk ścisłych, artystycznych lub humanistycznych. Pod uwagę komisji „Agrafki” brany jest również status ekonomiczny rodziny kandydata (niski, średni miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie – w jednym gospodarstwie domowym); preferowani są mieszkańcy wsi oraz małych miejscowości.
      
       Wnioski do ogólnopolskiego Programu Stypendialnego „Agrafka” przyjmowane są przez Fundację Elbląg. Kandydat powinien złożyć w biurze Fundacji wypełniony formularz (do pobrania na stronie Fundacji – fundacja.elblag.pl), zaświadczenie o dochodach rodziców (opiekunów) z Urzędu Skarbowego oraz kopie najważniejszych dyplomów, zdjęcia prac czy informacje prasowe, dokumentujące jego dokonania. Termin składania kompletu dokumentów mija 20 lipca 2010 roku.
      
       Program realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich, darczyńców indywidualnych, instytucji oraz przychodów pochodzących z zarządzania kapitałem Funduszu Celowego Agrafka. Z uwagi na prowadzony jednocześnie Program Stypendialny Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, stypendia Agrafki nie będą przyznawane młodzieży utalentowanej muzycznie.
      
Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama