UWAGA!

Agrafkowe stypendystki z Elbląga

 Elbląg, Jedna z tegorocznych stypendystek "Agrafki" - Sandra Springhorn
Jedna z tegorocznych stypendystek "Agrafki" - Sandra Springhorn (fot. nadesłane)

Dwudziestu najlepszych uczniów - spośród 120 kandydatur z całej Polski  - zostało wyróżnionych i uhonorowanych rocznym stypendium z Programu Stypendialnego "Agrafka". Wśród szczęśliwej dwudziestki znalazły się dwie stypendystki nominowane przez Fundację Elbląg.

Z końcem sierpnia odbyło się posiedzenie komisji działającej w ramach Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Oceniono wówczas zgłoszenia kandydatów, starających  się o stypendium z Programu Stypendialnego „Agrafka”. Ocenionych zostało 120 kandydatur z których wybranych zostało 20 najlepszych na rok szkolny 2010/2011.
       Jedną ze stypendystek jest elblążanka – Sandra Springhorn, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku w klasie tańca scenicznego. Jej główną dziedziną zainteresowań jest balet klasyczny. Na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy – I miejsce w kategorii uczniów klas III w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Baletowych Młodych Tancerzy w Warszawie, występ na scenie Opery
       Bałtyckiej w Gdańsku i Akademii Muzycznej.
       Wśród stypendystek znalazła się także Dominika Czerwieniak – uczennica Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Młynarach. Jej zainteresowania skierowane na nauki ścisłe pozwoliły na osiągnięcia w przedmiotowych konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dominika jest finalistką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, została
       wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, uzyskała tytuł TAON w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”. Ponadto, udziela się woluntarystycznie, angażuje w życie szkoły, należy do szkolnego zespołu „Lawa”.
       Wysokość przyznanego stypendium to 300 zł miesięcznie, wypłacane przez 10 miesięcy roku szkolnego 2010/2011.
       – Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w nowym roku szkolnym – mówi Karolina Trojan z biura Fundacji Elbląg.
       Program Stypendialny „Agrafka” organizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z lokalnymi organizacjami partnerskimi, w tym – z Fundacją Elbląg. Stypendia finansowane są przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich, darczyńców indywidualnych, instytucje oraz z przychodów pochodzących z zarządzania kapitałem Funduszu Celowego „Agrafka”.
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • 300 zł ? xD śmiech na sali, powinny dostać co najmniej 500; ] No cóż dobre i to, gratuluję!
  • ilu sponsorów ma to jedno stypendium hehe a fundacji wkład ile wynosi? bo skoro fundacja w rankingu elblaskich organizacji dostała najwięcej z 1% to może czas powiedzieć na co wydała? moze na pensje dla zarzadu? no pani trojan ? mozna wiedzieć
  • Stypendia "Agrafki" w całości są finansowane przez Fundację Agory, Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich, darczyńców indywidualnych, instytucje oraz z przychodów pochodzących z zarządzania kapitałem Funduszu Celowego „ Agrafka” , a za realizację tego programu pracownicy nie otrzymują wogóle wynagrodzenia. Natomiast co do 1% - przekazywane kwoty i cele zawsze są publikowane są na stronie internetowej Fundacji Elbląg. Członkowie Zarządu nie otrzymują wynagrodzenia za pełnione funkcje. Proszę docenić bieżące informowanie nt. działań Fundacji, a w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy do biura Fundacji.
  • kiedy trzeba mówić o tym głośno a nie do ucha w biurze. a z czego są finansowane pensje pracowników??
Reklama