UWAGA!

Akcja "Nie bij mnie, kochaj mnie"

 Elbląg, Akcja "Nie bij mnie, kochaj mnie"
fot. nadesłana

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu po raz drugi organizuje w Elblągu Akcję MIŚ „Nie bij mnie - kochaj mnie!” pod patronatem WOŚP. 16 kwietnia będzie można spotkać wolontariuszy z miśkami na terenie Elbląga.

Celem Akcji MIŚ „Nie bij mnie – kochaj mnie!” jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest przemoc wobec dzieci. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom chcemy powtórzyć ubiegłoroczną akcję i zachęcić Was do współpracy.
       Ruszamy 16 kwietnia 2015 roku, tego dnia będzie można spotkać wolontariuszy z miśkami na terenie Elbląga.
       Po raz pierwszy akcja ta miała miejsce w grudniu 2013 r, na terenie całej Polski. Na przystankach, na ulicach, w parkach czekały pluszaki. Nie były to jednak zwykłe misie i lalki– każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczyła się reakcja! Chcieli pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby.
       Akacja w tym roku nie jest akcją ogólnopolską, ale toczy się w ciągu całego roku w różnych miastach, pojawiają się miśki „Nie bij mnie – kochaj mnie”.
       16 kwietnia w Elblągu, w różnych „dziwnych” miejscach będą czekały na nowych właścicieli pluszaki i mamy nadzieję że ta akcja skłoni do refleksji i spowoduje większe zainteresowanie najbliższym otoczeniem, bo może właśnie w tej chwili ktoś, gdzieś, obok nas potrzebuje pomocy.
      
       Poszukujemy chętnych osób do  pomocy 15 kwietnia o godz. 15 przy przygotowywaniu maskotek oraz roznoszeniu ich do wybranych punktów na terenie Elbląga w dniu akcji - 16 kwietnia. Zainteresowanych pomocą prosimy o zgłoszenie się do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ulicy Zw. Jaszczurczego 17 (pokój 26).
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • po tych ostatnich dramatach dzieci o których było głośno w mediach to dobrze że taka akcja. ..
  • Dramatów dzieci jest dużo więcej, niż tych pokazywanych w TV. Popieram akcję, ale znając przekonania niektórych rodziców co do karania dzieci, wiem, że trzeba zrobi dużo więcej. Reagujmy! Klaps to tylko słabość rodzica, a nie metoda wychowawcza.
Reklama