UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja „Posesja” 2017

 
Elbląg, Akcja „Posesja” 2017
fot. Straż Miejska

W dniach 3 - 7 kwietnia na terenie miasta zostanie przeprowadzona akcja „Posesja”. Jej celem jest kontrola miasta pod względem czystości i porządku, jak i przypomnienie właścicielom, zarządcom oraz jednostkom usługowym i produkcyjnym o obowiązkach w zakresie utrzymania porządku i czystości w obrębie ich nieruchomości.

Wzorem lat ubiegłych zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych, zarządu budynków komunalnych oraz zarządców wspólnot mieszkaniowych zapewnią należytą efektywność prowadzonych działań.
       W środę (22 marca) w siedzibie Straży Miejskiej odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami w/w instytucji biorących udział w akcji, w trakcie którego omówiono harmonogram pracy poszczególnych zespołów.
      
       Straż Miejska przypomina

       Obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.
       Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
       Należy więc przystąpić do niezwłocznego uporządkowania podległych terenów.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Ukarane powinno być - ZBK gdyż ich śmietniki nie są zabudowane- obudowane i zamykane na klucz. Śmieci fruwają wszędzie.
 • SM powinna najpierw obejrzeć WSZYSTKIE działki należące do miasta, a potem do prywatnych się czepiać. ..
 • @Private - Ale po co się narażać ? Przecież wiadomo, że UM i tak nie zapłaci, a jeszcze SM opr. .. dostanie;)
 • A w obrębie ul. Żyrardowskiej 73 śmieci po ciemku w piecach nadal jarają śmierdzi plastikiem a interwencji brak.
 • A w obrębie ul. Żyrardowskiej 73 śmieci po ciemku w piecach jarają śmierdzi plastikiem a interwencji brak.
 • Moja posesja, moja sprawa! Transparent z napisem "MAM POSEEJE" gotowy. Zaczynam protest. Oczywiscie wlócząc się po ulicach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  4
  Właściciel-Suweren(2017-03-25)
 • @Właściciel-Suweren - Moja posesja, moja sprawa! - Twoja posesja więc do ciebie należy zrobić porządek !!!!! Nie zapominaj, że twoje śmieci mogą również wylądować na posesji sąsiadów, dlatego twoim zasranym obowiązkiem jest utrzymanie porządku i tyle !!!!
 • A dlaczego zawsze tylko w miastach są takie akcje??? Przydałaby się Akcja „wieś” 2017 w przyelbląskich wioskach w szczególności przy drogach powiatowych jak i w rowach melioracyjnych. Właśnie do rowów melioracyjnych rolnicy i nie tylko oni wyrzucają śmieci ze swoich pól uprawnych. Niestety poza miastem nie ma komu zająć się tym tematem mimo, że wszędzie leżą tony śmieci.
 • niech akcja posesja uda się na tereny zarządzane przez miasto i wlepi prezydentowi mandaty za syf i kiłe mogiłe, miasto jest brudne i zasyfione, nad rzeką pospolite rusze sprząta, a gdzie miejskie słuzby? śpią?
 • Oczywiście jak zwykle tylko prywatne posesje są solą w oku Służb Miejskich a gdzie zainteresowanie stanem czystości na chodnikach, ulicach, tony piachu (sypanego niejednokrotnie bez pomyślunku) leżą po zimie i nikt się tym nie interesuje. Podobnie jak smrodem z kominów. Fakt na Żyrardowskiej nie można otworzyć okna wieczorem bo śmierdzi okrutnie.
 • ul. Grochowska i okolice, polecam sluzbom kontrolujacym. Tam to juz wrony zawracaja, wiec pewnie dlatego od lat kontrola tam nei dociera, co widac po oplotkach;p
 • Ok krytyka musi być, ale kto robi ten syf w mieście i poza nim??? Ktoś powie dobre pytanie, odpowiedz jest tylko jedna, my ludzie nie kto inny !!!!
Reklama