UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akcja "Posesja" - pierwszy etap zakończony

 
Elbląg, Akcja "Posesja" - pierwszy etap zakończony
fot. Straż Miejska

W minionym tygodniu odbyła się akcja „Posesja”, której celem kontrola czystości i porządku w mieście. Zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych w większości rejonów miasta zastały ład i porządek. Są jeszcze jednak tereny, które wymagają dużego wkładu i zaangażowania właścicieli czy zarządców.

Strażnicy miejscy dokładnie skontrolowali tereny i z tych zanieczyszczonych sporządzali dokumentację oraz wyznaczali terminy uprzątnięcia zanieczyszczeń.
       Przez 5 dni zespoły sprawdzały tereny pod względem czystości i wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne. W wyniku przeprowadzonych działań ujawniono 53 miejsca wymagające natychmiastowego uprzątnięcia a będących w administrowaniu:
      
       - Zarządu Budynków Komunalnych – 12
       - Departamentu Zarząd Dróg - 12
       - Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji - 1
       - Referatu Gospodarki Komunalnej - 2
       - Tereny prywatne – 12
       - MOSiR – 1
       - Zarządcy Nieruchomości – 6
       - Zarządu Zieleni Miejskiej – 3
       - Miasta Elbląg - 4
      
       We wszystkich tych przypadkach  właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 dni. Po tym czasie zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeśli tak to wyglądało jak na załączonym zdjęciu przy ulicy Szarych Szeregów 3 parking to tylko gratulować sukcesu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  MieszkaniecZawady(2017-04-13)
 • Dla kogo ten etap zakończony i kto te etapy akceptuje ? Chyba te nieroby co za to kase biorą.
 • Skoro tam jest policja i straż miejska to akcja jest pod kryptonimem "OBSESJA" ukierunkowana na kase z mandatów a nie na porządki.
 • śmieci powstałe na terenie miasta czy gminy są własnością miasta/gminy tak mówi prawo i za to się płaci więc przestańcie robić z ludzi idiotów
 • -w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne. - A czemu tylko w skrajnych przypadkach??? Pobłażanie prowadzi zawsze do powtarzania się takich sytuacji i w taki sposób można tak bez końca kontrolować bez żadnej poprawy na przyszłość.
 • Zgłaszam posesje do ciągłego monitorowania ul. Ogólna 45 sklep BORYS wieczny syf w przejściu na osiedle pobite butelki śmieci. Syf klientów sklepu powinien sprzątać właściciel sklepu, już nie mówiąc o syfie na posesji, do tego jeżeli chodnik leży przy posesji to powinni go chyba jeszcze zimą odśnieżać a nikt nie odśnieża. no i sprawa reklam stojących na trawniku tzw. potykacze w pasie drogowym czy mają pozwolenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  jar`owicz(2017-04-14)
 • czy sprawdzano opuszczoną budowę pana P. napreciw hotelu Pod Lwem na Starówce ?
Reklama