UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Album Heringsdorf – Tolkmicko

Elbląg, Album Heringsdorf – Tolkmicko

Na niemieckiej wyspie Uznam odbyła się promocja książki pt. „Poznanie. Partnerska Przyszłość Heringsdorfu i Tolkmicka”. W ponad stuletnim budynku im. Hansa Wernera Richtera zebrali się przedstawiciele partnerskich gmin, aby przedstawić efekty zrealizowanego projektu oraz porozmawiać o planach na przyszłość.

W spotkaniu wzięli udział Klaus Kottwittenborg, burmistrz gmin Ostseebad Heringsdorf (w skład trójgminy wchodzą miejscowości Heringsdorf, Ahlbeck i Bansin) oraz Andrzej Lemanowicz, burmistrz miasta i gminy Tolkmicko i Józef Zamojcin, zastępca burmistrza Tolkmicka. Na promocji albumu pojawili się licznie mieszkańcy niemieckich gmin, była także dziewięcioosobowa delegacja z Polski.
       – Mam nadzieję, że dzięki tej publikacji mieszkańcy obu gmin zostaną zainspirowani do nowych pomysłów i działań. Mam na myśli w szczególności tematyczne spotkania mieszkańców, wymianę młodzieży, wymianę kulturową, sportową, wymianę pomiędzy stowarzyszeniami oraz seniorami. Nasze gminy łączy wiele cech wspólnych i podobnych doświadczeń – powiedział zebranym Klaus Kottwittenborg, burmistrz Heringsdorf.
       Partnerskie gminy współpracują ze sobą od 2004 roku, kontakty obu regionów zaktywizowały się po ostatnich wyborach samorządowych. Duża w tym zasługa burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza i wiceburmistrza Józefa Zamojcina, którzy znaleźli „wspólny język” z burmistrzem Heringsdorfu Klausem Kottwittenborgiem.
       W ostatnim czasie gminy sukcesywnie zacieśniały współpracę i wymieniały doświadczenia. Efektem tych działań jest realizacja projektu pt. „Poznanie – Partnerska Przyszłość Heringsdorfu i Tolkmicka, dofinansowanego z Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych.
       Album, wydany przez elbląskie wydawnictwo Oficyna OKO, prezentuje historię oraz teraźniejszość obu partnerskich regionów. Publikacja ma 100 stron i mniej więcej tyle zdjęć, przeplatanych obszerną dokumentacją. Większość materiałów przedstawionych w albumie przygotowali pracownicy obu zaprzyjaźnionych samorządów.
       Burmistrzowie dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do wydania publikacji oraz życzyli przyjemnej lektury. Były autografy i toasty.
      
      
Dorota Wcisła, Oficyna OKO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama