UWAGA!

Ale Babki i inni, czyli seniorzy na scenie

 
Elbląg, Ale Babki i inni, czyli seniorzy na scenie
(fot. Michał Skroboszewski)

Przyjechali do Elbląga z Ełku, Olsztyna, Giżycka i wielu innych miejscowości. W sumie ponad 200 studentów Uniwersytetów III Wieku, którzy na scenie kina Światowid zaprezentowali spektakle teatralne i kabarety podczas II Przeglądu Twórczości Artystycznej. Zobacz zdjęcia.

- Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji – przyznała Iwona Orężak, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.
       Do Elbląga przyjechał ponad 200 osób z 15 Uniwersytetów III Wieku z całego województwa. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przedstawili monodramy, spektakle teatralne i kabaretowe. - Tematyki przedstawień nie narzucamy, każdy przygotowuje dowolną formę artystyczną – wyjaśniła Iwona Orężak.
       Wśród występujących nie mogło zabraknąć reprezentacyjnego zespołu elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – kabaretu „Ale Babki”. - Przedstawimy program „W sanatorium” - zdradziła Małgorzata Wieczorek, jedna z elbląskich artystów. - To ponadpółgodzinny program, nad którym pracowałyśmy od października.
       Elbląski kabaret jest jednym z faworytów do nagrody. Warto przypomnieć, że „Ale Babki” zostały w ubiegłym roku uhonorowane drugim miejscem na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Warszawie.
       Poza konkursem głównym wystąpiły też tancerki z elbląskiego zespołu „Fantastic” - studentki elbląskiego UTWiON. Panie mogły skonfrontować swoje umiejętności z tańczącymi studentkami z Giżycka i innych placówek. - Na przeglądzie dajemy możliwość pokazania i zaprezentowania swoich możliwości artystycznych. Na co dzień wszystkie uniwersytety borykają z tym, że nie mają gdzie się pokazać i zaprezentować. Pomyśleliśmy, że można taką możliwość stworzyć – mówiła Iwona Orężak.
       Wkrótce podamy wyniki przeglądu.
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Przeglądu
      

      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W pytę patronat medialny. .. na ponad pięciogodzinną imprezę być na jej zakończeniu strzelić niemal 50 fotek byleby było. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    hahaha(2017-04-25)
Reklama