UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Anioły, diabeł i 650 pierogów

Raz do roku mieszkańcy zrzucają swoje codzienne ubrania i zamieniają się w anioły albo pastuszków, ktoś odgrywa rolę diabła, a ktoś inny jest Józefem. Grają dzieci, ale i dorośli. A poza tym lepią 650 pierogów, pieką ciasta i łamią się opłatkiem. Mieszkańcy Łęcza już po raz trzeci wystawili jasełka. Zobacz fotoreportaż i film.

 Zgasły światła, aktorzy powtórzyli ostatnie kwestie i zaczęło się. Zapełniona sala gimnastyczna stała się sceną, na której pokazano misterium bożonarodzeniowe. Anioły i aniołki, pastuszkowie, trzej królowie i diabeł, tym razem w eleganckim wydaniu, pod krawatem i w czarnym garniturze – mieszkańcy Łęcza już po raz trzeci wystawili swoje jasełka. W przedstawienie zaangażowane były dzieci, ale i dorośli.
       – Są takie osoby, które brały udział w poprzednich jasełkach i są z nami od początku, te dopytują się co będziemy robić i czy mogą zagrać, są też takie, które trzeba troszkę zachęcić – opowiada z uśmiechem Beata Wojtyna , która razem z Katarzyną Monist co roku przygotowuje jasełkowy scenariusz. – Staramy się, aby co roku było inaczej, żeby były różne motywy przewodnie – w tym roku to była pierwsza gwiazda i fakt, że niebo zstąpiło na ziemię.
       Jak opowiada Beata Wojtyna przygotowania do tego dnia zaczęły się już pod koniec listopada.
       – Próby mieliśmy zazwyczaj wieczorami, wtedy też wszyscy mogli przyjść, bo wiadomo, że każdy ma swoje obowiązki – opowiada łęczanka.
       Po koncercie przyszedł czas na koncert kolęd, życzenia od władz samorządowych oraz straży granicznej, która jest patronem Szkoły Podstawowej w Łęczu oraz na...świąteczny poczęstunek. A na nim aż 650 pierogów, które ulepiły łęczowskie gospodynie, własnoręcznie robione ciasto, kawa, herbata i czerwony barszczyk. Wszystko w przedświątecznej atmosferze radości i uśmiechu.
      
       A autorami oraz aktorami świątecznego przedstawienia są:
       Maryja: Aneta Dorsz
       Józef: Grzegorz Janik
       Archanioł: Zuzia Wasilewska, Julia Wojtyna
       Aniołki: Wiktoria Gruchalska, Patrycja Adamczyk, Oskar Lelonek, Jasiek Krupa, Julia Arcabowicz, Julia Grączewska, Oliwia Lisiecka, Amelia Zalewska
       Święty Piotr: Oskar Życzkowski
       Narrator: Aleksandra Zięba
       Eremita: Andrzej Łaba
       Gwiazdka: Weronika Sierka
       Król Melchior: Adam Pieczko
       Król Kacper: Zbigniew Kęska
       Król Baltazar: Adam Przychodzki
       Wnuk Melchiora-Beniamin: Konrad Rygiel
       Pasterze: Szymon Krupa, Łukasz Marcinkowski, Mateusz Gołębiowski
       Herod: Tomasz Wiśniewski
       Diabeł: Jarek Warykowski
      
       Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Monist i Beata Wojtyna
       Dźwięk: Miłosz Monist
       Wsparcie techniczne: Krystyna Murszewska
      
       Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "Łęcze- wieś z perspektywą" oraz Szkoła Podstawowa w Łęczu im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama