UWAGA!

Antypapierosowy happening

Elbląg, Antypapierosowy happening
(fot. PS)

W piątek (30 maja) na Plac Konstytucji zorganizowano happening, który zainaugurował w Elblągu ogólnopolską kampanią społeczną pod hasłem „Młodość Wolna od Papierosa”. Zobacz fotoreportaż .

W happeningu wzięli udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych. O godzinie 11 wyruszyli z miasteczka szkolnego przy ul. Saperów i przeszli chodnikiem wzdłuż ulic: Saperów, Bema, Grobli Świętego Jerzego i Łączności, by spotkać się na Placu Konstytucji.
     Kampania społeczna „Młodość wolna od papierosa” skierowana jest do młodzieży w wieku 16-19 lat, a organizuje ją Główny Inspektor Sanitarny.
     Pomimo stopniowego zmniejszania się w Polsce liczby palących, sytuacja nadal nie jest zadawalająca - pisze Główny Inspektor Sanitarny. - Szczególnie częstym i niepokojącym zjawiskiem jest sięganie po papierosy przez kobiety i nastoletnie dziewczęta. Udowodniono, że w tej grupie uzależnienie od tytoniu następuje najszybciej.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama