UWAGA!

Apel wojewody o godne obchody

 
Elbląg, Apel wojewody o godne obchody

Publikujemy apel wojewody warmińsko-mazurskiego o godne uczczenie przypadającego 1 sierpnia Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

Drodzy Mieszkańcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego!
       W sobotę, 1 sierpnia 2015 roku, przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, która od kilku lat obchodzona jest jako święto państwowe - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
       Apeluję do Państwa, abyśmy pamiętali o tych, dla których wolność i niepodległość stanowiły wartości najwyższe. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą wywieszone biało-czerwone flagi oraz udział w uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie organizowanych w naszym województwie.
       Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o Niepodległość Polski. Mimo że trwające 63 dni heroiczne walki z niemieckim okupantem zakończyły się gorzką kapitulacją powstańców, pamięć o bohaterach tamtych dni jest naszym obowiązkiem.
       Kiedy na pamiątkę godziny "W" - w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 17 - w całym województwie rozlegnie się głos syren, nie pozostańmy na nie obojętni– zatrzymajmy się i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków. Pamiętajmy!.
      
      
Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • te, wojewoda, hańbą to jest PO a nie obywatele bo ci szanują powstańców i heroiczną walkę o godność Polski w przeciwieństwie do POwskiej hordy szczurów łasych na władze, kase i niszczących godność ludzką.
 • Tragiczne dzieje Narodu, kierowanego przez dziwnych osobników, teraz i zawsze. .. .. Przedtem jako demonstracja polityczna, teraz jako wyrobnicy geopolityki amerykańskiej. .. .Krzyczą o Powstaniu Warszawskim, grobie 200 000 POLAKÓW, a 200 000 POLAKÓW wyrżniętyuch jak zwierzęta przez ukraińskie UPA bez grobów i pamięci. .. .Najochydniejsze zbrodnie w Powastaniu Warszawskim czyniki członkowie ukraińskich oddziałów. Pamietajmy, zanim nas, ,pobrataja, ,z kolejną awantura amerkaśkich i izraelskich bankierów w ataku ich na Rosje. Bądzmy mądrzejsi przed szkodą. Siemioniak, Wujec, Kowal, Tyma, Kaczyński, Duda. .. i jeszce kilku pachają Polskę do tej awantury
 • Antypolscy zdrajcy z PO znów będą paradować przed kamerami udając patriotów.
 • Organizatorzy obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odmówili prezydentowi elektowi możliwości oficjalnego udziału w dzisiejszych uroczystościach na placu Krasińskich w Warszawie - informuje Telewizja Republika. Potwierdziliśmy tę informacje w otoczeniu Andrzeja Dudy. "Brakuje ze strony władz miasta minimalnej woli współpracy z prezydentem elektem" - mówi portalowi niezalezna. pl jeden z współpracowników Dudy. Inny współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy, Marcin Kędryna nie chce odnosić się do tych informacji i w rozmowie z niezalezna. pl mówi krótko: "Odmawiam komentarza". Jak udało nam się ustalić do dziś władze Warszawy nie chcą ustalić ostatecznej formy udziału nowego prezydenta w rocznicowych obchodach 1 sierpnia, czyli jutro. "To jest o tyle dziwna sytuacja, że w takiej sytuacji należy dokładnie ustalić kwestie bezpieczeństwa i ochrony prezydenta elekta" - zauważa osoba z otoczenia Dudy.
 • A Duda to co już panisko, przed zaprzysiężeniem?
 • czesci i chwala pochaterom i ku waszej pamieci zolnierze wykleci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  patriotra(2015-07-31)
 • Chwała dla tych co zginęli wierząc w lepsze czasy i rozumku żyjącym coby się nie dawali wmanewrować w śmierć w imie obcych, niepolskich interesów. .. ..
 • I najnowsze: Prezydent Poroszenko i GKKU w dniu 31.07.2015 we Lwowie odsłonili pomnik Apb Szeptyckiego w 150 rocznicę urodzin. Ten Patriarcha święcił sztandary ukraińskich oddziałów SS, ONU i UPA, także tych które tłumiły Powstanie Warszawskie. Ma tytuł Sługi Bożego nadany 15.07.2015 przez Papieża Franciszka, a JP II wychwalał jego dalekowzroczną politykę. .. .. No i macie obchody, ,uroczyste, ,Powstania Warszawskiego i brak pamięci o 200 000 Polaków wyrżniętych przez UPA
 • Co ciekawe Abp Szeptycki jest bratem gen. WP Szeptyckiego, zotał neofitą narodowym. Z Polaka został, ,wzorowym, ,Ukraińcem. .. ..
 • I najnowsze: jest sledztwo w USA w Cntaki za powieszenie na kominie polskiej flagi z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. .. .. To dopiero, ,przyaciel, ,. .. .a my mięso armatnie i, ,kamieni kupa, ,. .. .
 • Nadszedł ten dzień. I nadszedł ten dzień 1 sierpnia gdy w sercu goryczy było po brzegi ruszyły do walki młodzieży kwiat harcerskie szare szeregi. Przyszedł czas gdy barykady zrosiła harcerska krew ruszyli do walki ze śpiewem na ustach w godzinę W powstańczy zew. Czerwienią biły powstańcze barykady jak maki czerwone na polnym ugorze las krzyży tylko znaczył im drogę z honorem oddawali swe życie młode. I słychać było powstańczy śpiew hej chłopcy bagnet na broń i słowa modlitwy szeptane przed walką o panie boże nas chroń. Jakże nierówna była to walka nie było broni czasem gołe ręce pozostały tylko butelki z benzyną i honor w sercu nic więcej. Płonęła Warszawa miasto nieugięte płynęły łzy matek zabitych zionęły fetorem gnijących ciał włazy kanałów odkrytych. 63 dni nierównej walki upadło warszawskie powstanie zdeptano godność ludu Warszawy lecz honor w sercach na zawsze zostanie. Dziś hołd im składamy pochylmy głowy nad powstańcami Warszawy oddali ojczyźnie to co najcenniejsze dla naszej wspólnej spawy. Henryk Siwakowski. Elbląg 1.08.2015.
 • Henryk Siwakowski Elblag 18.o7.2013. Tobie Ojczyzno. A kiedy wybiła godzina W spłynęły krwią powstańcze barykady i włosy dziewcząt białe choć broni nie było walczyli o honor i szły na śmierć harcerskie zastępy całe. Po gruzach Warszawy płynęła pieśń Hej chłopcy bagnet na broń niejedna w ranach krwawiła pierś niejedna krwią spływała skroń. Czeluście kanałów były ich schronem i domem by bronic Ojczyzny wokoło czuć było fetor rozkładających się ciał i tam leczyli swe blizny. Och jakże trudno było umierać gdy było tylko szesnaście lat łzy często zalewały oczy gdy z boku konał młodszy brat. A w sercach cicho płynęła pieśń , ,Warszawo ma ciągle płaczę i nie wiem czy cię jeszcze zobaczę Warszawo ma, ,. Ten był szczęśliwy był szczęśliwy co przeżył te dni choć w sercu miał rany krwawe spalone miasto i krzyży las poległych za Warszawę. Dzisiaj przed nimi chylimy czoło składamy hołd bohaterom Warszawy oddali Ojczyźnie to co najdroższe życie dla kochanej Warszawy.
Reklama